Rojas ja Duplantis valiti aasta parimateks kergejõustiklasteks

Armand Duplantis ja Yulimar Rojas (Foto: WA/Twitter)

Rahvusvaheline kergejõustikuliit valis aasta kergejõustiklasteks naistest Venezuela kolmikhüppaja Yulimar Rojase ja meestest Rootsi teivashüppaja Armand Duplantise.

Naiste kolmikhüppe valitsev maailmameister Yulimar Rojas sai tänavu veebruaris sisetingimustes kirja maailma kõigi aegade teise tulemuse, hüpates 15.43 meetrit. Selle tulemusega püstitas Rojas naiste kolmikhüppe sisemaailmarekordi. Kolmikhüppe absoluutne tippmark kuulub 1995. aastast ukrainlanna Inessa Kravetsi nimele (15.50).

Parima naiskergejõustiklase tiitlile kandideerisid veel etiooplanna Letesenbet Gidey, keenialanna Peres Jepchirchir, Jamaica sprinter Elaine Thompson-Herah ja Hollandi pikamaajooksja Sifar Hassan.

21-aastasest Duplantisest sai kõigi aegade noorim meeskergejõustiklane, kes aasta parima tiitli pälvinud. Rootslase nimele kirjutati tänavu teivashüppe maailmarekord, kui ta ületas esmalt Poolas kõrguse 6.17 ning siis nädal hiljem Šotimaal kõrguse 6.18. Septembris langes ka legendaarse ukrainlase Sergei Bubka välirekord 6.14, kui Duplantis ületas Roomas kõrguse 6.15.

Noore teivashüppaja muljetavaldav tähelend kajastus ka aasta treeneri valimisel, kus parimateks juhendajateks nimetati rootslase vanemad Helena ja Greg Duplantis.

Duplantisele pakkusid aasta meeskergejõustiklase valimisel konkurentsi Uganda jooksja Joshua Cheptegei, Norra tõkkesprinter Karsten Warholm, Saksamaa odaviskaja Johannes Vetter ja Ühendriikide kuulitõukaja Ryan Crouser.

WA auhindade tseremoonia:

World Athletics Awards 2020 – Livestream
nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST