RMK Kõrvemaa Kevadjooksu võitis Ilja Nikolajev

Laupäeval toimunud RMK Kõrvemaa Kevadjooksu 16 km võistlusdistantsil oli kiireim Ilja Nikolajev ajaga 50 minutit ja 18 sekundit. Teisena ületas lõpujoone valitsev Eesti meister maratonijooksus Viljar Vallimäe (00:50:41) ning kolmandana Dimitri Aristov (00:52:34).

Naiste arvestuses näitas teistele kandu valitsev Eesti meister maratonijooksus Evelin Talts ajaga 01:00:37. Teisena lõpetas Kõrvemaa Kevadjooksu kolmekordne võitja Olga Andrejeva (01:01:27) ning kolmanda poodiumikoha hõivas Grete Tõnne (01:03:37).

Ilja Nikolajev sõnul tuli esikoht väikese üllatusena. „Võit ei olnud ootuspärane, sest Viljar on väga kõva konkurent,“ lisas ta. Enda vormi hindas ta hetkel keskpäraseks. Mullune võitja Viljar Vallimäe rääkis, et ta ei olnud viimasest võistlusest veel taastunud ning jalad olid veidi kanged. Tänane üllataja Dimitri Aristov oli poodiumikohaga igati rahul ning hoiatas konkurente, et tema plaaniks on tippudele veelgi lähemale jõuda.

Lisaks tippsportlastele ja harrastajatele nautisid kevadist ilma ja jooksmist ka sajad lapsed, kellele olid eraldi distantsid. Kõige nooremate spordisõprade hulgas parimaid ei selgitatud ning auhinna said kõik lõpetajad.

RMK Kõrvemaa Kevadjooks on RMK Kõrvemaa Nelikürituse teine etapp. Järgmiseks osavõistluseks on RMK Kõrvemaa Triatlon 13. juulil.

Lisainfo:
http://www.jooks.ee/nelikyritus/index.php?id=21&grp=3
http://www.facebook.com/Nelikuritus