Riias toimusid esimesed maanteejooksu maailmameistrivõistlused

Pühapäeval, 1. oktoobril toimusid Riias esimesed maanteejooksu maailmameistrivõistlused, kus võisteldi miilijooksus, 5 km distantsil ning poolmaratonis.

Tiidrek Nurme sai 5 km distantsil 30. koha ning püstitas uue isikliku rekordi ajaga 14:06. Selle distantsi esimeseks maailmameistriks krooniti etiooplane Hagos Gebrhiwet, kes sai ainsana kirja aja alla 13 minuti (12:59).

Naiste samal distantsil sai Helen Bell 31. koha ajaga 17:09 ning Johanna Ardel oli 33. ajaga 17:44. Võitjaks tuli Keenia jooksja Beatrice Chebet ajaga 14:35.

Miilijooksu lõpetasid Olavi Allase ja Deniss Šalkauskas 28. ja 29. kohaga, ajad vastavalt 4:14.18 ja 4:16.02. Kiireim mees rajal oli ameeriklane Hobbs Kessler, kes püstitas uue maailmarekordi ajaga 3:56.13.

Tuuli Tomingas sai miilijooksus 27. koha ajaga 5:09.13. Võitjaks tuli Etioopia esindaja Diribe Welteji uue maailmarekordiga 4:20.98.

Poolmaratoni distantsil parandas Leonid Latsepov oma hooaja tippmarki ning sai 90 lõpetaja seas 61. koha tulemusega 1:04.16. Maailmameistriks krooniti Keenia jooksja Sabastian Kimaru Sawe ajaga 59:10.

Laura Maasik püstitas poolmaratonis uue isikliku rekordi ajaga 1:16.47, mis andis kokkuvõttes 51. koha. Kuldmedali sai kaela Keenia esindaja Peres Jepchirchir, kelle võiduajaks märgiti 1:07.25.