Riia maratonil 8. koha saanud Roman Fosti teenis Doha MM-i pileti

Maratonijooksja Roman Fosti saavutas Riia maratonil ajaga 2:22.25 8. koha ning teenis sellega ka pääsu Doha maailmameistrivõistlustele.

Et Riia maraton kuulub IAAF-i Gold Label´i maratonide hulka, tagas Fosti sellega ka MMi pileti. Gold Labeli maratonil esikümnesse pääsevad jooksjad tagavad pääsu MMile, see on maratoonarite jaoks üks neljast võimalusest, kuidas kvalifitseeruda.

“Ilm tegi oma töö,” kommenteeris Fosti tänast jooksu Marathon100 portaalile. “Jalgade seis pole ka kõige parem. Viimased 2-3 kuud ei taha jalad hästi taastuda, hommikuti ärgates on selline vanainimese tunne. Kas on natuke treeningutega üle pingutatud? Võib-olla tuleb treeningute juures midagi muuta, et ei oleks jalad sellised.  Võib olla võtta mahtu väiksemaks või jagada intensiivsed treeningud mitme päeva peale ära.”

“Maraton hakkab 30ndast kilomeetrist, ma ei ole praegu jätkusuutlik hoidma seda tempot.  Tänagi pulss kukkus alla, kuid jalgu vead järgi… Treeningutega läksime natuke riski peale, maratonis peab maht suur olema, võib olla sai üle pingutatud,” lisas jooksja.

Riia maratoni võitis Etioopia sportlane Andualem Belay Shiferaw ajaga 2:08.51.

Lisaks Fostile on MMil pilet käes teiselgi maratonimehel Tiidrek Nurmel, 400 m tõkkejooksjal Rasmus Mägil, kümnevõistleja Maicel Uibol ja odaviskaja Magnus Kirdil.

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST