Renaud Lavillenie ja Dafne Schippers krooniti Euroopa aasta kergejõustiklasteks

Laupäeval, 11. oktoobril Aserbaidžaani pealinnas Bakuus toimunud tseremoonial krooniti Euroopa aasta kergejõustiklasteks teivashüppaja Renaud Lavillenie ning sprinter ja mitmevõistleja Dafne Schippers. Tõusva tähe auhinna võitsid kõrgushüppaja Maria Kuchina ning sprinter Adam Gemili.

28-aastane Renaud Lavillenie püstitas tänavu 15. veebruaril teivashüppes maailmarekordi – 6.16. Auhinda vastu võttes ütles prantslane, et tema jaoks on tegemist täiesti unustamatu aastaga ning avaldas lootust, et järgmine aasta tuleb veelgi parem.

Hollandlanna Dafne Schippers üllatas peaaegu kõiki, kui otsustas seitsmevõistluse asemel Zürichi EM-il keskenduda hoopis sprindidistantsidele – 100m ja 200m. 22-aastane Schippers triumfeeris Zürichis mõlemal alal ning jooksis 200m ka Hollandi rekordi. Schippers peaks olema ka Eesti kergejõustikupublikule hästi tuttav, kuna võitis 2011. aastal Tallinnas toimunud Euroopa juunioride meistrivõistlustel 6153 punktiga seitsmevõistluses kulla.

21-aastane sprinter Adam Gemili, kes võitis Euroopa tõusva tähe auhinna, lahkus Zürichist kaelas samuti kaks kuldmedalit. Gemili oli võidukas nii 200m jooksus kui ka 4x100m Suurbritannia meeskonnas. Naistest võttis tõusva tähe auhinna kõrgushüppaja Maria Kuchina, kes võitis Zürichi EM-il hõbemedali, kulla maailma sisemeistrivõistlustel ning oli võttis üldvõidu ka Teemantliiga sarjas.

21-aastased Gemili ja Kuchina võistlevad suure tõenäosusega ka järgmisel suvel (9.-12.07.2015) Tallinnas toimuvatel Euroopa U23 meistrivõistlustel.

Euroopa aasta parimad selgitati välja hääletamise teel fännide, ajakirjanike, Euroopa Kergejõustikuliidu liikmesorganisatsioonide ning ekspertide kolleegiumi poolt, kusjuures iga grupi häälte osatähtsus moodustas veerandi lõpptulemusest.