Reedel püütakse Tallinnas kettaheite maailma tippmarki sisetingimustes

Kristjan Čeh | Foto: Iiris-Simona Rao

Reedel, 1. märtsil 2024 toimub Tallinnas, Sõle Spordikeskuse jalgpallihallis esmakordselt Eestis kettaheitevõistlus sisetingimustes. Maailma sisetippmark on juba ligi viisteist aastat püsinud olümpiavõitja Gerd Kanteri nimel, kes heitis 2009. aastal Rootsis, Wäxjö spordihallis kahekilose ketta 69 meetri ja 51 sentimeetri kaugusele.

Selle tulemuse ületamine Tallinnas on küllaltki tõenäoline, sest kohal on Kanteri juhendamisel harjutav eksmaailmameister ja möödunud aasta maailma edetabelijuht Kristjan Čeh Sloveeniast, kes jagab mullu Jõhvis püstitatud Sloveenia rekordiga (71.86) maailma kõigi aegade edetabelis 4.-6. kohta. Sloveenia vägilasele pakuvad Tallinnas konkurentsi omaaegne juunioride maailmameister Moaaz Mohamed Ibrahim (isiklik rekord 63.26) Katarist, valitsev Eesti meister Priidu Niit (60.69) ja mitmed teised.

Eksklusiivse võistluse idee autori olümpiavõitja Gerd Kanteri sõnul on reedel asetleidev jõuproov Eestis enneolematu. “Minu teada ei ole Eestis kunagi varem sisetingimustes kettaheites võisteldud, kuna lihtsalt pole olnud sobivaid võimalusi. Tallinna linnale kuuluv Sõle jalgpallihall on piisava avarusega, võimaldades heita ka seitsmekümne meetri taha. Eks reedel ole näha, kas mu õpilasel see ka õnnestub. Treeningud ja hooaja avavõistlus annavad selleks lootust küll. Nädal tagasi Berliinis samuti sisehallis toimunud avavõistluse võitis Kristjan raskete treeningute pealt tulemusega 65 meetrit ja 72 sentimeetrit,” oli olümpiavõitja mõõdukalt optimistlik.

Rahvusvaheline kettaheitevõistlus Tallinn Discus 2024 algab Tallinnas, Sõle Spordikeskuse jalgpallihallis reedel, 1. märtsil, kell 11.30 naiste, neidude ning noormeeste võistlusega.

Meeste kettaheide algab kell 13.00.

Tasuta veebiülekannet võistlusest saab vaadata SIIT.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST