Reedel algavad Eesti talvised mitmevõistluse MV-d ja Rahvusvaheline mitmevõistlus

Reedel algava meeste 7-võistluse esinumber rahvusvahelises arvestuses on austerlane Dominik Distelberger, Eesti meisitrivõistluste arvestuses Kristjan Rosenberg. Laupäeval stardib naiste 5-võistluses aga Euroopa hooaja edetabeli juht Alina Shukh Ukrainast, Eesti meistritiitlile on peafavoriit Mari Klaup.

Dominik Distelbergeri isiklik rekord – 5951 punkti – on püstitatud 2011. aasta Tallinnas Rahvusvahelisel mitmevõistlusel, mil ta saavutas toona maailmarekordi püstitanud Aston Eatoni ja meie parima Andres Raja järel 3. koha. Kokku on Distelberger rahvusvahelisel mitmevõistlusel osalenud neljal korral ning olnud võitja 2012. ja 2013. aastal, viimati 2014. aastal Tallinnas võisteldes oli ta  teine.

Kristjan Rosenberg (EMÜ SK) on kahel viimasel aastal samal võistlusel kogunud vastavalt 5616 ja 5723 (isiklik rekord) punkti, olles Eesti MV arvestuses mõlemal korral kolmas ning üldarvestuses vastavalt 6. ja 7..

Kõige kaugem külaline tuleb Tallinnasse Jaapanist – Akihiko Nakamura isikliku rekordiga 5831. Lisaks on rahvusvahelises konkurentsis kaasa löömas 3 Soome parimat mitmevõistlejat.

Eesti mitmevõistluse MV arvestuses pakuvad Kristjan Rosenbergile konkurentsi ennekõike kogenud mehed Mikk-Mihkel Arro (rekord 5825, klubi KJK Vike) ja Ramo Kask (5493 SK Leksi 44); samuti Taavi Tšernjavski (5477 SK Elite Sport) ning hiljuti Eesti juunioride 7-võistluse rekordi 5703 püstitanud Hans-Christian Hausenberg (4783 Tartu SS Kalev).

Naiste favoriit, 18-aastane Alina Shukh tõusis värskelt 27. jaanuaril kodus, Ukrainas püstitatud isikliku rekordiga 4550 Euroopa 5-võistluse hooaja edetabelijuhiks. Noore ukrainlanna vahtuim konkurent on kogenud norralanna Ida Marcussen, kelle isiklik tippmark –  4316 – on püstitatud 2012. aasta Euroopa sisemeistrivõistlustel Göteborgis. Lisaks lubavad senised tulemused arvata, et esikolmiku konkurentsi võivad sekkuda soomlanna Miia Kurppa (4153) ja rootslanna Bianca Salming (4143), aga ka meie parimana Mari Klaup (4100, TÜ ASK).
Eeldatavalt asuvad Eesti MV arvestuses hõbe- ja pronksmedali eest võitlema Margit Kalk (3837, Tartu SS Kalev), Terje Kaunissaar (3788, KJK Vike) ja Hanna-Mai Vaikla (3766, KJK Lõunalõvi). 

Võistlused avatakse Lasnamäe kergejõustikuhallis reedel kell 14.00. Laupäeval saab võistluspäev alguse kell 12.00.

Võistluste päevapileti maksab 5 eur (sooduspilet 3 eur)

Võistluste ajakava asub siin
Kõigi osalejate nimekirja leiab siit

 

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Värska Vesi, Audi, Tradehouse, Kalev, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST