Reedel, 14 juulil toimuvad Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused 10 000 meetri jooksus.

Sellel viimasel ajal suhteliselt harva joostaval distantsil on stardiprotokollis 16 naist ja 23 meest.  Klubidest on arvukamalt esindatud MTÜ Treeningpartner ning Sparta Spordiselts.

Naiste jooksus on kindlasti huvipakkuv pikalt vigastuspausilt naasev Jekaterina Patjuk (TÜ ASK).  Lisaks temale peaksid soosikute ringi kuuluma Lily Luik (TÜ ASK), äsja orienteerumise MMil hästi esinenud Annika Rihma (Audentese SK) ning Olga Andrejeva (Sparta SS) ja Kaisa Kukk (Treeningpartner).

Meeste stardinimekirjas on üllatuslikult Andi Noot (Tartu SS Kalev).  Temale peaksid peamist konkurentsi pakkuma pikemate distantside spetsialistid Raivo Alla, Raido Mitt (Sparta SS) ja Argo Jõesoo (Läänemaa KJK).

Võistluste INFO

Nõmme seeriajooksu raames on kavas ka 100m ja 1000m jooksud ning lisaalana meeste 4 x 100m teatejooks, kus osalevad Eesti täiskasvanute meeskond, Eesti U20 koondis ning Leedu rahvuskoondis.

Võistlused algavad kell 17.50 Kadrioru staadionil.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Audi, Tradehouse, Värska Vesi, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Lisainfo:
Toomas Tarm
Kestvusalade alarühma juht
+372 5078820

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST