Reede õhtul ETV2-s: kuidas ühendada emarolli sportlaseeluga?

Rahvusringhäälingu “Suurmeistrite” saade portreteerib Eesti parimat kergejõustiklast Eleriin Haasi, kes poja kasvatamise kõrvalt spordis suuri eesmärke seab. Stuudiokülalised on kahe lapse ema, olümpial võistelnud laskur Inna Rose ja pisitütre eest hoolitsev Eesti korvpallikoondise liige Mirjam Nikolai.

Eleriin Haasil Helsingis külas käinud “Suurmeistrite” saatejuht Anu Säärits uuris, kuidas Euroopa meistrivõistlustel seitsmenda koha saanud kõrgushüppaja emarolli ja sportlaseelu ühendab ning mis tuge abikaasa Rivo Nõmmik talle igapäevatoimetustes ja tiitlivõistluste pjedestaalile pürgimisel pakub. Soomlasest treener Reijo Jokela usub, et 22-aastane eestlanna on maailma paremikku tõusmiseks piisavalt andekas.

Saate külaliste Inna Rose ja Mirjam Nikolaiga otsib saatejuht vastust, mis motiveerib naist pärast lapse ilmaletoomist võistlusareenile naasma ning missugust toetust ta emana sportlike kõrguste vallutamisel vajab.

Teises videoloos meenutame meie vapraid naissportlasi, kes on pärast sünnitamist teinud eduka comeback’i. Eredaim näide on kahekordne olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi, kes pälvis tütre ilmaletuleku järel ka olümpiahõbeda.

Televaatajad saavad arvamust avaldada sotsiaalmeedia vahendusel – kommentaarid on oodatud nii enne saadet kui ka saate ajal ERR Spordi Facebooki lehel ning Twitteris, kasutades teemaviidet #suurmeistrid.

“Suurmeistrite” saade on eetris reedel 22. mail, algusega kell 21.40 ETV2-s.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST