Rasmus Mägi võidutses Genfis 48.49-ga

Täna Genfis toimunud kergejõustikuvõistlustel triumfeeris Rasmus Mägi 400 m tõkkejooksus ajaga 48.49. Antud sooritus on kõigest üheksa sajandikku aeglasem tema nimel olevast Eesti rekordist.

Mägi järel ületas teisena finišijoone sakslane Constantin Preis, kes parandas enda varasemat isiklikku rekordit rohkem kui pool sekundit, lõpetades ajaga 48.60. Poodiumil lõpetas veel prantslane Ludvy Vaillant, kes sai kirja aja 49.22.

Selle nädala alguses oli Mägi viinud hooaja rekordi 48.58-ni, kui sai Soomes Paavo Nurmi mängudel iirlase Thomas Barri (48.39) järel teise koha.

Mägi nimele kuuluv Eesti rekord on 48.40, mille ta jooksis 2016. aasta Rio olümpial. Maailma hooaja edetabelis tõusis Mägi seitsmendale kohale. Edetabelijuht on ameeriklane Benjamin Rai ajaga 47.13.