Rasmus Mägi saavutas Itaalias tõketeta distantsil viienda koha ⎜Video

Rasmus Mägi osales eile Itaalias Rovereto võistlusel 400 meetri jooksus, kus sai ajaga 46.00 viienda koha.

Tartlane jäi pisut enam kui poole sekundiga alla tänavu juunis Kadriorus püstitatud rahvusrekordile 45.45. Jooksu võitis ameeriklane Michael Cherry, kes püstitas võistluste rekordi 44.55. Teisena ületas finišijoone Botswa mailer Isaac Makwala (45.02) ja kolmandana Trinidad & Tobago jooksja Deon Lendore (45.19).

Mägit edestas napilt ka sakslane Manuel Sanders (45.94), tahapoole jäid aga itaallased Edoardo Scotti (46.14) ja Vladimir Aceti (46,40) ning jamaikalane Rusheen McDonald.

Ülehomme, 3. septembril stardib eestlane Brüsselis Teemantliiga etapil oma põhialal 400 m tõkkejooksus. Mägi konkurentideks on Tokyo OMil pronksmedali võitnud brasiillane Alison dos Santos, neljanda koha võitnud Briti Neitsisaarte sportlane Kyron McMaster ning Mägi ees kuuendaks tulnud Türgi sprinter Yasmani Copello.