Rasmus Mägi kindla jooksuga olümpia poolfinaalis

Täna varahommikul sai Tokyo olümpiamängudel hoo sisse kergejõustikuprogramm ning teiste seas tegi mängude esimese stardi ka 400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi, kes pääses ajaga 48.73 kindlalt pühapäevasesse poolfinaali.

29-aastane tartlane tuli staadionile viimases ehk viiendas eeljooksus. Jooksu favoriidiks oli ameeriklane Benjamin Rai, kelle hooaja tippmark ning ühtlasi ka isiklik rekord on 46.83. Benjamin võitis ka Mägi ees eeljooksu ajaga 48.60.

Eeljooksud algasid väga võimsalt, esimese eeljooksu võitis Katari sprinter Abderrahman Samba 48.38-ga. Teise eeljooksu väledaim oli jamaikalane Jaheel Hyde, kes ületas finišijoone ajaga 48.54. 

Kolmandas eeljooksus võttis kontrollitud jooksuga kindla võidu maailmarekordiomanik Karsten Warholm, norralase ajaks mõõdeti 48.65. Iirlane Thomas Barri lõpetas jooksi teisena saades ajaks 49.02.

Eelviimane jooks oli viie jooksu kõige aeglasem, kui võiduajaks mõõdeti Briti Neitsisaarte jooksja Kyron McMasteri 48.79. Neljandana pääses poolfinaali ameeriklane David Kendziera, kes läbis tõketega 400 m ajaga 49.23. 

Rasmus Mägi tulemus oli eeljooksude üldarvestuses seitsmes. 

400m tõkkejooksu eeljooksude tulemused

Poolfinaalidesse pääsesid iga eeljooksu neli esimest pluss neli kiireimat aega.

400 m tõkkejooksu poolfinaalid saavad alguse pühapäeval Eesti aja järgi kell 15.05.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST