Rasmus Mägi ja Eleriin Haas valiti aasta kergejõustiklasteks

Laupäeva, 29. novembri õhtul Viktoria keskuses toimunud Eesti kergejõustikuauhinnad 2014 galal kuulutas Eesti Kergejõustikuliit välja aasta parimad sportlased.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi on lõppenud aastaga rahul: „Kergejõustikuaastat, mis möödus mitmete suurte saavutuste tähe all ning väiksemaid tagasilööke tõrjudes, saab lugeda suurepäraseks! Lisaks individuaalsetele saavutustele tunneme rõõmu ka võistkondlike saavutuste üle.“ Teigamägi rõhutas, et erakordne oli ka viimase hetkeni kestnud võistlus Aasta kergejõustiklase tiitlile Gerd Kanteri ja Rasmus Mägi vahel.

Aasta kergejõustiklased valiti hääletamise teel EKJL liikmesklubide, spordiajakirjanike, kergejõustikutreenerite ja kergejõustikufännide poolt.

Aasta Kergejõustiklaseks 2014 nimetati Zürichi Euroopa meistrivõistluse hõbemedalimees ja kolm korda Eesti rekordit uuendanud 400m tõkkejooksja Rasmus Mägi ning kõrgushüppaja Eleriin Haas, kes saavutas Zürichi EMil uue Eesti noorsoo rekordiga 1.94 seitsmenda koha.

Noorsooklassi Aasta Kergejõustiklase 2014 tiitli pälvisid samuti Eleriin Haas ja Rasmus Mägi.

Juunioride klassis triumfeerisid aasta kergejõustiklaste valimisel kuulitõukaja Kätlin Piirimäe ning mitmevõistleja Taavi Tšernjavski. Nende hooaja parimad saavutused pärinevad juunioride MMilt Eugene’ist, kus saavutati vastavalt 10. ja 9. koht. Piirimäe võistles ka Zürichi EMil ning saavutas esimestel rahvusvahelistel täiskasvanute tiitlivõistlustel 15. koha.

A-klassis tunnistati sel hooajal aasta kergejõustiklasteks mitmeid A-klassi Eesti rekordeid püstitanud ja Balti matšil esikohti noppinud mitmevõistleja Hans-Christian Hausenberg ning noorte OMil Nanjingis kuulitõukes 15. koha võitnud ning Balti matšil esikolmiku kohti saavutanud Valeria Radajeva.

Aasta Treener 2014 nimetuse pälvisid parimateks valitud sportlaste treenerid. Nii pälvisid pidulikul õhtul auhinna Haasi ja Mägi juhendajad Reijo Jokela, Anne ja Taivo Mägi. Aasta Treener 2014 pälvisid ka juunioride klassi parimaid juhendavad Art Arvisto ja Külli Tambre ning A-Klassi Aasta Kergejõustiklasi treenivad Leonid Brjuhhov ning Karin Hausenberg.

Eesti Kergejõustikuliit andis välja eriauhinna „Tegelikult võimatu“ Gerd Kanterile, kes tõusis tänavu kümnenda tiitlivõistluste medaliga Eesti kõigi aegade edukaimaks kergejõustiklaseks ning taasiseseisvunud Eesti edukaimaks sportlaseks.

Parimaks kergejõustikuklubiks kuulutati erinevate vanuseklasside Eesti meistrivõistluste tulemuste põhjal koondarvestuses esmakordselt Audentese Spordiklubi.

Aasta kergejõustikuveteraniks nimetas Eesti Kergejõustikuveteranide Assotsiatsioon kettaheitja ja kuulitõukaja Eha Rünne, kes püstitas kettaheites veteranide maailmarekordi ja võitis veteranide MMil ning ka EMil kaks kuldmedalit ja Jürgen Lambi, kes tõi veteranide MMilt koju samuti kaks kuldmedalit ja EM-ilt kulla ja hõbeda.

Aasta kergejõustikukohtunikuks valis Eesti Kergejõustikuliidu kohtunike kogu Valdur Kalme, aasta noorkohtuniku tiitliga pärjati Markus Varik.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST