Rasmus Mägi Eesti rekordiga Tokyo olümpiafinaalis

Rasmus Mägi pakkus kõikidele spordifännidele võimsa elamuse – tartlane pääses 400 m tõkkejooksus teist olümpiat järjest finaali! Tokyo mängude poolfinaalis püstitas ta ajaga 48.36 uue Eesti rekordi ja sai oma jooksus teise koha.

Mägi jooksis kolmandas poolfinaalis, mille võitis ajaga 48.26 Kyron McMaster. Viimase kurvini püsis kõrges konkurentsis Jamaica tõkkesprinter Jaheel Hyde, kes aga kukkus. Mägile tõi teise koha aeg 48.36, mis tähistab uut Eesti rekordit, varasema tippmargi 48.40 jooksis Mägi Rio olümpial.

Esimeses poolfinaalis olid teistest selgelt kiiremad kuu aja eest maailmarekordi püstitanud norralane Karsten Warholm 47.30-ga ning talle seitse sajandikku kaotanud kõigi aegade kolmas mees Rai Benjamin.

Teises poolfinaalis näitas parimat minekut Brasiilia tõkkesprinter Alison dos Santos, kes püstitas 47,31-ga uue Lõuna-Ameerika rekordi. 16 sajandikku kaotas talle Doha maailmameister Abderrahman Samba.

“Andsin endast kõik, et finaali saada. Aega lootsin natuke kiiremat, aga põhiülesanne sai täidetud. Selles mõttes tegin seda, mida vaja,” oli 29-aastane Mägi rahul. “See jooks, kuhu ma sattusin, oli päris hea. Teisest küljest, olla kolmandas jooksus ja näha, kuidas päris korralikke aegu paugutatakse, on ka paras praadimine pärast 60 tundi, mis siin peale eeljooksu oli. Selles mõttes kahe otsaga asi, aga ma juba enne sisendasin endale, et liiga palju teiste aegadele ei saa keskenduda, oma asjad on vaja ära teha. Midagi ülemäära ilusat siin polnud, aga põhiülesanne sai täidetud.”

Meeste 400m tõkkejooksu TULEMUSED

Dramaatilise kolmanda poolfinaali jooks VIDEO (sport.postimees.ee)

Meeste 400 meetri tõkkejooksu finaal joostakse Tokyos Eesti aja järgi teisipäeval kell 6.20. Kuula Mägi intervjuud ERR-ile peale võistlust: