Rasmus Mägi asub täna starti Monaco Teemantliiga etapil

Foto: Marko Mumm/EKJL

Täna õhtul võistleb Rasmus Mägi 400m tõkkejooksus Monacos. Tegemist on tema esimese Teemantliiga etapiga sel aastal. Viimase nädala jooksul on ta startinud Eesti Meistrivõistlustel 400m jooksus ja Turus Paavo Nurmi mälestusvõistlustel. Kergejõustiku Teemantliiga Monaco etappi kannab üle voogedastusteenus Go3.tv 14. augustil kella 21.00-st.

„Enesetunne on hea ning olen võistlemiseks valmis, olgugi et selle hooaja võistlused on teistsuguse kaaluga. Esimestest startidest pakkus rohkem rahuldust eestikate 400m jooks, mille põhjal julgen loota ka korralikku aega tõkkedistantsil,“ ütles värske 400m jooksu Eesti meister Rasmus Mägi.

Kuna tõkketreeninguid on Rasmus koroonaviirusest tingitud pausi ning mandlioperatsiooni tõttu tavapärasest oluliselt vähem teinud, siis vajab ta enda sõnul veel mõnda jooksu, et end 400m tõkkejooksus realiseerida. „Samas usun, et Monacos on head tingimused ja väga tugev konkurents ründamaks paremat aega,“ lisas Mägi.

Mägi rääkis Go3-le, et võistluskarussellilt maas olek on tema jaoks ühest küljest olnud värskendav. Teisalt on Teemantliiga etappidel ning teistel kõrgetasemelistel võistlustel osalemine niivõrd eriline kogemus ning väheste privileeg, et sportlase ootusärevus hooaja alguses on suur.

„Korraldajad on teinud suuri pingutusi, et võistlus saaks toimuda ning ma usun, et antud Teemantliiga etapp saab heaks näiteks, kuidas praeguses olukorras on võimalik võistlustest osa võtta,“ loodab Mägi. Sportlased peavad tema sõnul jälgima rangeid eeskirju.

Millistest Teemantliiga etappidest Mägi sel hooajal osa võtab, selles osas tal veel täit kindlust pole: „Kuna olukord maailmas on pidevas muutumises, ei ole ka ükski järelejäänud etappidest kivisse raiutud. Loodan siiski, et Teemantliiga hooaeg saab jätku ning soovin ka ise vastavalt võimalustele järgnevatel etappidel kaasa lüüa.“

Isikliku rekordi 48.40 järgi on Mägi stardinimekirja sportlastest hetkel neljas norralase Karsten Warholmi (46.92), türklase Yasmani Copello (47.81) ja prantslane Ludvy Vaillanti (48.30) järel. Viimane pole aga sel hooajal veel nii head minekut näidanud ning jääb hooaja parima tulemusega 50.37 Mägi 50.01 alla. Noor sakslane Constantin Preis on samas isikliku rekordi järgi tabeli viimane, kuid hooaja tippmargiga 49.49 Mägist ees.

Teemantliiga Monaco etappi näeb 14. augustil 21.00-23.00 voogedastusplatvormi Go3.tv eristriimist:https://go3.tv/live_tv/tv3-sport-4,live-1258574/wanda-diamond-league-2020-monaco,programme-1914183

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST