Rapla Selveri Suurjooksul püstitati nii osalejate kui rajarekord!

Selver Linnajooksude sarja kuuluval Rapla Selveri kolmandal Suurjooksul püstitati tänavu nii osalejate rekord kui ka 10 km rajarekord.

Linnajooksude sarja kuuluval 10 km distantsil võis oodata põnevat esikohaduelli eelmise aasta võitja Ibrahim Wachira Mukunga ja Roman Fosti vahel, kes tänavu kevadel juba mitmel võistlusel on omavahel esikoha pärast heidelnud. Seekord tegi Mukunga otsustava vahespurdi 2,5 km enne lõppu ning Fostil polnud jõudu järgneda. Ühtlasi püstitas Mukunga ka ajaga 29.41,0 rajarekordi, ületades eelmisest aastast tema nimele kuuluva rekordtähise veidi enam kui sekundiga. “Oleks muidugi võita ihanud, aga väga pettunud ka pole”, ütles Fosti peale jooksu. “Hooaja tähtsamad stardid eesotsas MM maratoniga on siiski veel ees”. Fosti aeg täna 30.14,2, kolmandaks tulnud Sergei Tšerepannikov jäi Fostist maha 53 sekundit. Naiste kolm esimest 10 km olid Kaisa Kukk võiduajaga 37.01,1 ning Grete Tõnne ja Moonika Pilli.

5 km distantsil olid Raplas kiireimad Jan Õiglane ja Katrin Kütt. Samuti peeti Rapla Selveri Suurjooksu raames Eesti Üliõpilaste maanteejooksu meistrivõistlused. Kokku oli lõpetajaid kahe distantsi peale kokku 940, mis on pea saja võrra enam kui eelmisel aastal.

Ilmaolud Raplas olid jooksmiseks igati head, sobiv temperatuur ja päikesepaiste, vaid kohati väga tugevad tuuleiilid tulid korraldajaid kimbutama ning seda oli tunda just võistluskeskuses. Üritusel oli kohal ka jooksu patroon Getter Jaani, kes läbis samuti 5 km distantsi ning tuju hoidis üleval Raplamaa popband Spido.

Koos klouni, Pipi ning Selveri Tibuga läbis Rapla Selveri Suurjooksu lastejooksu seekord üle 400 väikese jooksusõbra vanuses kuni 1-12 aastat, ka see on uus rekord.

 

 

Järgmine Selver Linnajooksude sarja etapp toimub 13. juunil Narvas.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST