Rakveres toimuvad B-, A-, juunioride ja noorsoo vanuseklassi Eesti meistrivõistlused

Rakveres toimuvad 1.-3. juuli kergejõustiku Eesti meistrivõistlused B-, A, juunioride ja noorsoo vanuseklassile.

Noorsoo vanuseklassis on võistlustules mitmevõistlejad Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport) ja Rauno Liitmäe (KJK Saare).  Tšernjavski teb kaasa 110m tj, kõrgushüppes, teivashüppes ja kettaheites. Liitmäe on kirjas 400m, 110m tj, teivashüppes ja odaviskes. Kuulitõukesektoris püüab meistritiitlit ja uut isikliku rekordit Karl Koha (Audentese SK)  ning kolmikhüppes on samade mõtetega rajal Jaak-Joonas Uudmäe (Audentese SK). Naiste samas vanuseklassis on medaleid püüdmas Aet Laurik (KJK Tipp) 100m ja kaugushüpe, Õilme Võro (KJK Lõunalõvi) 100m ja 200m. Rohketel aladel püüavad meistrimedaleid mitmevõistluse lootused Kristella Jurkatamm (Tallinna SS Kalev) 200m, 100m tj ja kaugushüpe ning Margot Meri (SK Maret Sport) 200m, kõrgushüpe, kaugushüpe, kuulitõuge ja odavise. Teivashüppesektoris kohtuvad Getter Maria Lemberg (TÜ ASK) ja Reena Koll (KJK Visa). Tähti Alver (Nõmme KJK) sihib noorsooklassi medaleid kaugus- ja kolmikhüppes. Kuulitõuke ringi tuleb Amsterdami EM-iks valmistuv Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) ning odaviskes on peapretendent vanuseklassi meistritiitlile Mari-Liis Tulev (KJK Lõunalõvi).

Juunioride vanuseklassis ootame kõrgetasemelist võistlust vanuseklassi maailmameistrivõistlusteks (22.-23. juuli, Bydgoszcz, Poola) valmistuvate Robin Noole (SK Elite Sport), Sander Moldau (KJK Vike) ja Hans-Christian Hausenbergi esituses. Noormeeste tänavused tippmargid teivashüppes on vastavalt 5.15 Moldau, 5.12 Nool ja 5.05 Hausenberg. Robin Nool teeb lisaks kaasa 400m jooksus, 110m tõkkejooksus ja kaugushüppes. Kokku saavad nimetatud mehed ka 110m tõkkejooksus, kus Hausenbergil tänavu liidrina kirjas U20 MM normi (14.20) ületav 14.03. Konkurentsi teeb siin veelgi tihedamaks ja kõrgetasemalisemaks samuti MM normatiivi ületanud (14.17) Martin Moldau (KJK Vike) ning normile väga lähedale jõudnud (14.24) Johannes Treiel (KJK Saare). Hausenberg teeb lisaks nimetatud aladele kaasa veel ka 400m jooksus ning püüab medalit ka odaviskes. Noole lisaalad on samuti 400m ja kaugushüpe. Sarnaselt teivashüppele ja tõkkejooksule saab ka meesjuunioride kuulitõukes näha kahe U20 MM koondislase duelli, kuna ringi tuleb nii Kert Piirimäe (Koigi KJK) kui Jander Heil (KJS Sakala). Esimene juhib vanuseklassi edetabelit U20 ehk 6kg kuulitõukes, teine  meeste ehk 7,26kg kuulitõukes.

Lisaks Hausenbergile on U20 MM normatiivi 10-võistluses täitnud ka Kristo Simulask (Haapsalu KJK) ning Johannes Erm (SK Leksi 44). Vanuseklassi meistrivõistlustel võistlevad nemad vastavalt Simulask 100m ja 200m jooksus ning kõrgus- ja kaugushüppes, Erm aga 200m, 400m, 400m tj ja kolmikhüppes.

Naisjuunioride arvestuses stardib vanuseklassi MM koondislasi neli – Kreete Verlin (SK Fortis) 100m ja 100m tj; Mirell Luik (SK Viraaz) Odavise ja vasaraheide; Marcella Liiv (SK Viraaž) odavise. Lisaks on U20 MM normatiivi teivashüppes alistanud Margit Kalk (Tartu SS Kalev), kes meistrivõistlustel kuulub veel A-vanuseklassi (U18). Korduvalt mitmevõistluses Eesti koondist esindanud Hanna-Mai Vaikla (KJL Lõunalõvi) teeb kaasa 100m tõkkejooksus, kaugushüppes, kuulitõukes ja odaviskes.

A-klassi meistrivõistluste arvestuses on stardis kõik vanuseklassi (U18) Euroopa meistrivõistluse normatiivi täitjad. Koguni kolmel sprindialal tänavu normatiivid alistanud Harald Suurorg (Audentese SK) tuleb meistrivõistlustel starti kõigil oma trumpaladel ehk 100m, 200m ja 110m tõkkejooksus. Samadel aladel on stardis ka Jakob Ristimest (SK Altius), kel noorte EM normatiiv seni alistatud 110m tõkkejooksus.  5000m käimisdistantsil näeme poole pikemal ehk 10000m distantsil normatiivi korduvalt ületanud Ruslan Sergatsjovi (JK Tempo) käimiskiirust. Kolmikhüppes ja kaugushüppes on samuti stardis Tbilisi EM kaugushüppevõistluseks valmistuv Vitali Rubenkov (NPSK Narvic), seejuures kolmikhüppes on tal normist tänavu puudu veel vaid 3cm.  Kiur Kalme (KJK Kose 2000) teeb meistrivõistlustel odaviskes hooaja tähtsaima võistluse peaproovi. Lisaaladena temal kirjas veel kõrgushüpe ja kettaheide. Noorte EMile 10-võistluses kvalifitseerunud kolmikust Erki Mitmann (Haapsalu KJK), Marttin Lepaste (Niidupargi KJK) ja Mihkel Holzmann (KJK Vike) kohtuvad Eesti meistrivõistlustel Lepaste ja Mitman kettaheite ja odaviske sektoris, Holzmann Lepastega 110m tõkkejooksus ja teivashüppes ning Mitman Holzmaniga kaugushüppes. Erki Mitmanil on kavas veel ka kuulitõuge.   

Sama vanuseklassi neidudest on kõige värskem EM normatiivi täitjana võistlustules Eliise-Triin Raun (SK Lindon) 400m jooksus ja 300m tõkkejooksus. Normatiiv on tal täidetud aga 400m tõkkejooksus. Neidude kõrgushüppes teeb EM-i peaproovi Katre Sofia Palm (Saue KJK), talle pakuvad kõva konkurentsis 7-võistlejatest koondisekaaslased Marite Ennuste (Kuusalu SK) ja Leanne Siimumäe (KJK Kose 2000). Palmil on lisaks põhialale kavas 100m ja 100m tj, Ennuste teeb kaasa kaugushüppes ja kuulitõukes ning Siimumäe kaugushüppes, kuulitõukes ja odaviskes. Ennuste ja Siimumäe ees on noorte EM 7-võistluse normi täitnud ka Margi Kalk (Tartu SS Kalev), kes püüab nädalavahetusel meistritiitleid teivashüppes, 100m tõkkejooksus, kaugushüppes ja odaviskes. Kuulitõukes normatiivi alistanud Lisa Lannusalu (KJK Vike) võistleb lisaks oma põhialale ka kettaheites. Odaviskesektoris näeb noorte EM koondislasele väärilisi odakaari Laura Trašanovi (SK Maret Sport) esituses.

Noorte Eesti meistrivõistlused on U18 vanuseklassile viimaseks võimaluseks täita vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste (14.-17. juuli, Tbilisi) normatiivi. Samuti selgitatakse nädalavahetusel välja eesseisvate U16, U18 ja U20 Balti maavõistluste koondislased.

Kokku oslaeb Eesti noorte meistrivõistlustel sportlasi 56 klubist.

Võistluste ajakava leiab siit

Võistlejate stardinimekirjad

 

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Audi, Tradehouse, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.

Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST