Rakveres selguvad U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti meistrid

10.-11. juulil jagatakse Rakveres välja U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti meistritiitlid. Võistlustele on registreerunud üle 500 sportlase 47 klubist.

U23 vanuseklass

U23 vanuseklassis võib oodata põnevaid jookse meeste sprindidistantsidel, stardinimekirjas on üles antud Lukas Lessel (TÜASK), Henri Sai (Pärnu SK Altius), Ken-Mark Minkovski (Audentese SK), Ats Kivimets (Audentese SK) ja Robin Sapar (Rakvere KJK ViKe). Heitealadel teeb kaasa Kevin Sakson (Audentese SK).

Naiste sprindis võib häid jookse oodata täiskasvanute arvestuses Eesti meistriks tulnud Ann Marii Kivikaselt (Pärnu SK Altius). Kaugus- ja kolmikhüppes on üles antud Lishanna Ilves (Rakvere KJK ViKe) ning teivashüppes saame kaasa elada Eesti rekordiomanikule Marleen Müllale (Rakvere KJK ViKe). 5000 m käimises tuleb starti Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe), kes kaks nädalat tagasi uuendas poole pikema distantsi Eesti rekordit. Odaviskes teeb kaasa Gedly Tugi (Audentese SK). Mitmevõistleja Katre Sofia Palm (Audentese SK) osaleb kaugushüppes ja kuulitõukes.

U20 vanuseklass

U20 vanuseklassis näeme võistlemas sportlasi, kes on täitnud augustikuus toimuva U20 MM-i normi.

Mitmevõistleja Liisa-Maria Lusti (Audentese SK) on üles antud viiel erineval alal. Anna Maria Millend (Audentese SK) teeb kaasa nii tõkkesprindis kui ilma tõketeta sprindidistantsidel. Kõrgushüppes osaleb Elisabeth Pihela (Audentese SK).

Noormeeste kaugus- ja kolmikhüppes asub võistlustulle Viktor Morozov (KJK Atleetika). Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev) tuleb starti 400 ja 800 m jooksus. Andri Matrov (Audentese SK) osaleb kuulitõukes ja kettaheites ning Andreas Hantson (Viljandi VAK Staier) on üles antud kõrgus- ja kaugushüppes ning kettaheites.

U18 vanuseklass

U18 vanuseklassis näeme võistlemas peaaegu kõiki Jeruusalemmas Euroopa meistrivõistlustel osalenud sportlasi ning osa nendest sõidab kahe nädala pärast Slovakkiasse Euroopa Noorte Olümpiafestivalile.

U18 EM-il seitsmevõistluses kuuenda koha saavutanud Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) on Eesti meistrivõistlustel üles antud jooksualadel. Miia Tillmann (Võru KJK Lõunalõvi) teeb kaasa teivashüppes, Anna Panenkot (KJK Atleetika) näeme kaugus- ja kolmikhüppes ning Greete-Liis Krapp (Pärnu SK Altius) teeb kaasa kuulitõukes.

Noormeestest näeme mitmel alal kaasa löömas EM-il kümnevõistluses kuuenda koha saavutanud Harry Richard Jäägerit (SK Elite Sport). Heitealadel on üles antud Tristan Aik Sild (Treeningpartner) ja Manfred Männamaa (Audentese SK). Sprindidistantsidel tuleb starti Andreas Kase (KJK Järvala). Romet Kivi (SK Viraaž) teeb kaasa sprindi- ja keskmaadistantsidel ning Robert Kompus (SK Elite Sport) teeb kaasa teivashüppes ja jooksualadel.

Vaata täielikku osalejate nimekirja SIIT

Võistluste algus pühapäeval, 10. juulil kell 11:45 ja esmaspäeval, 11. juulil kell 11:00.

AJAKAVA (uuendatud 08.07)

NB! Ajakavas on toimunud järgmised muudatused:

  • Pühapäeval, 10. juulil toimub naiste U20 ja U23 ning meeste U20 ja U23 teivashüpe kõigil koos uuel kellaajal – 16:30!
  • Esmaspäeval, 11. juulil jäävad ära meeste U20 ja U23 110 m tõkkejooksu eeljooksud ning samuti jäävad ära naiste U23 100 m tõkkejooksu eeljooksud!

Võistluste tulemusi saab jälgida EKJL kodulehel ja Sportity äpis (parool: emv18-23).

Eesti meistrivõistluste käigus selgub ka järgmisel nädalavahetusel (16.-17. juuli) Vilniusesse U18 ja U20 Balti meistrivõistlustele sõitev Eesti koondis.
LÄHETUSTINGIMUSED

Lisainfo:
Silvi Kask
EKJL võistluste korraldaja
Tel: +372 51 78 327
E-mail: silvi@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST