Rakveres selguvad U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti meistrid

27.-28. juunil selguvad Rakvere staadionil U18, U20 ja U23 vanuseklasside Eesti meistrid. Võistlustele on registreerunud üle 500 sportlase 40-st klubist.

U23 vanuseklass

U23 vanuseklassis näeme stardis mitmeid sportlasi, kes valmistuvad kahe nädala pärast algavateks U23 Euroopa meistrivõistlusteks.

100 ja 200 m sprindis tuleb starti sel hooajal kiireid aegu näidanud Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius). Teivashüppe nimekirjast leiame Eesti esinumbrid Eerik Haameri (TÜASK) ja Marleen Mülla (Rakvere KJK ViKe). Kõrgushüppes osaleb Lilian Turban (SK Elite Sport). Kuulitõukaja Enrico Hänilene (Viljandi KJS Sakala) teeb lisaks põhialale kaasa veel kettaheites ja odaviskes. Odaviskaja Katre Marit Liivi (SK Viraaž) näeme ka kettaheites ja vasaraheites. Mitmevõistleja Rasmus Roosleht (Tallinna SS Kalev) on üles antud lausa kuuel alal.

Rakveres toimuvad Eesti meistrivõistlused on viimane võimalus meie sportlastele U23 Euroopa meistrivõistluste normatiivi täitmiseks.

U20 vanuseklass

U20 vanuseklassi sportlased püüavad samuti täita oma vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste norme. Tänaseks on see õnnestunud juba 21-l noorel, kellest mitmed on ka Rakveres stardis.

Noormeeste 400 ja 800 m distantsil asub starti Uku Renek Kronbergs (Tartu SS Kalev). Viktor Morozov (KJK Atleetika) teeb kaasa kaugus- ja kolmikhüppes. Heitealadel osalevad Manfred Männamaa (Audentese SK), Alar Reiljan (Nõmme KJK) ja Andri Matrov (Audentese SK). Teivashüppes näeme võistlemas Robert Kompust (SK Elite Sport), kes hiljuti ületas viie meetri piiri. Lisaks on ta kirjas veel neljal alal. Morten Siht (Viljandi VAK Staier) tuleb starti 3000 m takistusjooksus ja 5000 m jooksus. Franz Krull (Võru KJK Lõunalõvi) on stardis 110 m tõkkejooksus.

Neidude heitealadel teevad kaasa Berit Saar (Rakvere KJK ViKe), Johanna Elisabeth Ader (Audentese SK), Isabell-Mary Luik (SK Viraaž) ja Jane Roosimägi (Viljandi KJS Sakala). Roosimägi osaleb ka 200 m jooksus ja kaugushüppes. Teivashüppes ja tõkkesprindis on stardis Miia Tillmann (Võru KJK Lõunalõvi). Mitmevõistleja Valter Eric Viisel (Tallinna SS Kalev) osaleb 200 m jooksus ja odaviskes.

U18 vanuseklass

Ka U18 vanuseklassi noori ootavad sel suvel ees tiitlivõistlused – Euroopa noorte olümpiafestival. Rakveres on viimane võimalus selle võistluse norme täita.

Sprindidistantsidel on stardis oma vanuseklassi Eesti rekordeid uuendanud Miia Ott (UP Sport) ja Andreas Kase (KJK Järvala). Mitmekülgne Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) on üles antud viiel alal – 200 m ja 800 m jooksus, 100 m tõkkejooksus, kaugushüppes ja kuulitõukes.

Juba normi täitnud sportlastest on veel stardis: Heti Väät (Audentese SK), Bianka Uhtjärv (SK Viraaž), Tristan Konso (Rakvere KJK ViKe), Pia Lauren Matsalu (Audentese SK), Savva Novikov (KJK Visa), Ralf Lepasson (SK Elite Sport), Janre Jõgi (Rapla JK), Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev), Karl Kristjan Pohlak (SK Elite Sport), Benjamin Rannik (Audentese SK), Mia Mireia Uusorg (Audentese SK).

Osalejate nimekirjaga saab tutvuda SIIN

Võistlused algavad teisipäeval, 27. juunil kell 11:45 ja kolmapäeval, 28. juunil kell 11:00.

AJAKAVA

Kõik 2023. aasta kergejõustiku Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Võistluste käigus selguvad U18 ja U20 vanuseklassi Balti meistrivõistluste koondised. U18 Balti meistrivõistlused toimuvad 15. juulil Šiauliais, Leedus ja U20 Balti meistrivõistlused toimuvad 19. juulil Pärnus.

Võistluste tulemusi saab jälgida Sportity äpis (parool: nemv23).

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST