Rakvere ViKe naiskond võitis Euroopa klubide karikavõistlustel teise koha

Tekst: Jaak Vettik (Rakvere KJK ViKe juht ja treener)

Möödunud aasta Euroopa juunioride klubide karikavõistluste „B” grupi võiduga Tuzlas Bosnia ja Hertsegoviinas, said Eesti neiud õiguse esindada Eesti noorte klubikergejõustikku tänavuaastastel karikavõistlustel „A” grupis, ehk 8 tugevama hulgas.  „A” grupis ei ole Eesti noored varem osalenud.

Karikavõistlused, mis toimusid tänavu 15. septembris Sloveenias  Ljubljanas, tõi võistlema 8 meeskonda Inglismaalt, Türgist, Hispaaniast, Sloveeniast, Leedust, Tšehhist, Itaaliast ja Serbiast (noormehed võistluse selles järjestuses ka lõpetasid). Eesti neidude konkerentideks olid naiskonnad Türgist, Itaaliast, Šveitsist, Inglismaalt, Hispaaniast, Serbiast ja Bosnia ja Hertsegoviinasst.

Ühepäevase võistluse kuude tundi mahtusid kõik staadionijooksud (v.a. 5000m ja 10000m), mõlemad tõkkejooksud, takistusjooks, kõik hüpped, kõik heited ning 4x100m ja 4x400m teatejooksud. Selline suur võistlusprogramm ühel päeval, ajakavast ja võistlusjuhendist tulenevad piirangud ning meie rahalised võimalused tegid naiskonna, kes suudaks katta kõik võistlusalad, komplekteerimise päris raskeks. Oma võistkonnale palusime appi KAIA SOOSAARE, LAURA MAASIKU ja KRISTELLA JURKATAMME Tallinnast, BIRGIT PIHELGASE (Pärnust) ja KÄTLIN PIIRIMÄE (Koigist). Oma võistkondi olid tugevanud ka konkurendid ja seda isegi noorsportlastega teistest riikidest.

Tutvunud võistluseelsel õhtul saadud stardinimekirjadega, kus kirjas võistlejate isiklikud rekordid, võisime tõdeda, et reaalne on võistelda võistkondlikult 6.-dale kohale, mis säilitaks Eesti neidudele ka järgmiseks aastaks koha „kõrgliigas”.  Õnneks kehtib spordis reegel et paremad selgitatakse vahetus võistluses ja eelnevad tulemused ei maksa suurt  midagi!

Võistlused viidi läbi  Ljubljana suurimal staadionil , kus püstitatud ka üks maailmarekord ja seda naiste teivashüppes, esmakordse 4 meetri ületamisega. Staadion on kodustaadioniks ka Sloveeniasse elama asunud Jamaika jooksukuulsusele Merlene Otteyle. Võistluste läbiviimine oli väga heal tasemel. Kohtunikud väga asjatundlikud ja võistlejasõbralikud.

Meie neiud, kellel nii mõnelegi oli see esimeseks välisvõistluseks, võistlesid kõik väga tublit, tulemused olid kõik isiklike rekordite lähedased või ületasid neid. Meie neidude saagiks jäi: 2 esikohta: Kaia Soosaar kaugushüppes (6.06) ja Kaidi Kivioja 3000 m jooksus (10.22,06); 2 teist kohta : Kätlin Piirimäe kuulitõuge (15.22 – isiklik rekord), Laura Maasik kolmikhüpe 11.85; 4 kolmandat kohta: Kätlin Piirimäe kettaheide  45.15 (isiklik rekord), Laura Maasik 400m tj 63,56; Katre Karu odavise 38,59 (isiklik rekord) ja Birgit Pihelgas 800m 2.16,43. Kolmel korral oldi neljandad ja viiendad, ühel korral kuues ja kahel korral seitsmes ja kaheksas.

Kui pärast poolte individuaalalade lõppemist oli selge, et Türgi neidude vastu ei saa keegi, siis teisest kuni kuuenda kohani käis põnev võistlus Eesti, Itaalia, Šveitsi, Inglismaa ja Hispaania neidude vahel. Serbia ning Bosnia ja Hertsegoviina neiud olid natuke juba maha jäänud. 4×100 m teatejooksu lõpuks oli selge, et meie neidude esikolmikust väljajäämiseks oleks tulnud Sweitsi neidudel 4×400 m teatejooks võita ja meie naiskond diskvalifitseerida. Aga nii ei läinud.

Kui kõigi 19 võistlusala punktid olid tabelisse kantud, oli selge et Eesti neidude debüüt Euroopa Klubide karikavõistluste „kõrgliigas” on andnud TEISE koha! Võistluse võitis ülivõimsalt Türgi. Meile jäi 0,5 punktiga alla Itaalia, 1 punktiga Šveitsi ja 2 punktiga Inglismaa neiud. 

Nii nagu suurvõistlustel ikka, ei saadud ka seekord ilma viperusteta. Kui võistluste läbiviimine lausa suurepärane, siis majutuse organiseerimine oli olematu. Saabumispäeval ootasime oma tube neli tundi ja lahkumise päeval aeti meid tubadest väja hommikul kell 10.00, kuigi meie lennuk väjus alles kell 19.30. Nii palju siis lõunamaa külalislahkusest. „Vintsutuste” krooniks oli reisikottide kadumaminek Helsingi lennujaamas. Õnneks saadi Tallinna lennujaamast spordikottid kätte  saabumispäeva õhtul ja hüppeteivas järgmisel päeval. Läks hästi!

Suur tänu meie võistlusreisi  toetajatele:
Lääne-Viru Kultuurkapital, Spordi Sihtkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Rakvere linn, Kadrina vald, Laekvere vald, Elmet Rakvere AS, Artiston OÜ  ja lapsevanemad.

Rakvere ViKe naiskkond

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST