Rakvere staadionil selgusid U14 ja U16 vanuseklasside Eesti meistrid

21. ja 22. juulil toimusid Rakvere staadionil Eesti meistrivõistlused U14 ja U16 vanuseklassis. Medalite ja meistritiitlite eest läks võistlustulle ligi 540 noort sportlast 41 klubist.

U14 vanuseklass

Neljal individuaalalal osalenud Katarina Verst (Tartu Ü. ASK) tegi puhta töö ning viis heade mõtete linna neli kuldmedalit. Esimesel võistluspäeval ei leidunud neiule vastast teivashüppes (3.30) ning kettaheites. Viimases heitevoorus kulla toonud heitel oli pikkust 37.83. Teise päeva juhatas sportlane sisse kuldse 5.08 meetrise kaugushüppe katsega ning neljanda kulla võitis Harry Lembergi õpilane 400 grammise odaga, võidu tulemuseks 38.35.

Hedi Andre (SK Elite Sport) säras teistel jooksudistantsidel ning võitis kolm meistrikulda. Esimese päeva saldoks võidud 200 m tõkkejooksus (29.38) ja 400 m jooksus (1:00.71) ning Elite Spordi võistkonnaga hõbemedal 4×100 m teatejooksus (53.73). Teisel päeval ülekaalukas võit 600 m distantsil (1:39.30) ning pronksise autasu sprintis välja 200 m jooksus (27.64).

Tüdrukute U14 arvestuses tuli kahel korral meistriks Pia Lauren Matsalu (Audentese SK), kes võitis kolmikhüppe 10.29ga ning kuulus ka Audentese SK teatenelikusse, kes triumfeeris 4×100 m teatejooksus ajaga 53.21. Neliku ülejäänud liikmed olid Marta Saare, Mia Mireia Uusorg ja Sofia-Sabina Leis.

Kolm meistrikulda riputati kaela ka Miia Ottile (UP Sport), kes näitas individuaalselt kõigile kandu 100 m (12.53) ning 200 m (26.87) jooksus. Kolmas kuldmedal riputati väledale neiule kaela väike Rootsi teatejooksus (100 m + 200 m +300 m +400 m), võidukasse nelikusse kuulusid veel Mimi Lauren Palutaja, Rainer Ahi ja Romet Ridalaan.

Sama vanade poiste edukaim sportlane oli Tristjan Jaanson (SK Elite Sport). Kahe päevaga kogus noormees 5 medalit, neist 4 kulda. Kuldmedalid riputati kaela 100 m sprindis (12.21), 4x100m teatejooksus, 80 m tõkkejooksus (11.38) ning 200 m sprindis. Andre Näppi (SK Lindon) paremust pidi Jaanson tunnistama esimesel päeval 400 m distantsil, tasuks hõbemedal tulemusega 1:01.96.

Kolm meistrikulda riputati kaela Sten Erik Iirele (Tartu SS Kalev). Noormees võidutses kolmikhüppes (10.71), kettaheites (45.88) ning odaviskes (40.97). Lisaks võitis kaugushüppes 4.89ga pronksmedali.

Poiste U14 vanusegrupi keskmaa distantsidel võitis UP Sport klubi välejalg Romet Ridalaan kolm medalit. Teisipäeval võitis 1500 m jooksu ajaga 4:51.48, pühapäeval lisas hõbemedali 800 m distantsil tulemusega 2:19.48 ning päeva lõpus võideti UP Sport ühendvõistkonnaga väike Rootsi teatejooks.

4×100 m tüdrukute teatejooksus oli võidukas Audentese spordiklubi nelik koosseisus Marta Saare, Mia Mireia Uusorg, Pia Lauren Matsalu ja Sofia-Sabina Leis, läbides staadioniringi ajaga 53.21.

Sama vanade poiste hulgas võitis teatejooksu SK Elite Sport võistkond (Sebastian Nuutmann, Tristjan Jaanson, Henri Apri, Kaspar Isand) ajaga 52.34.

U16 vanuseklass

Viis meistrikulda riputati kaela Romet Kivile (SK Viraaž), kes võitis teisipäeval noormeeste U16 vanusegrupis 100 m jooksu 11.39ga ning 400 m jooksu ajaga 51.50. Teisel päeval lisas medalikukrusse juurde veel kolm meistritiitlit: 200 m sprindis (23.46), 800m jooksus (2.04.61) ning odaviskes (53.89).

Suure medalihunnikuga läks koju ka U16 poiste vanuseklassi sportlane Harry Richard Jääger (SK Elite Sport). Kuldmedali võitis Jääger teivas- ja kaugushüppes, tulemused vastavalt 4 meetrit ja 6.10. Pronksise autasu võitis esimese päeva viimaselt alalt 400 m jooksus (54.65). Teise päeva juhatas noormees sisse võitudega 110 m tõkkejooksus (15.06) ning kõrgushüppes (1.86). Päevale pani punkti kolmanda kohaga 1500 m takistusjooksus (5:00.97). Jooksu võitis Rasmus Randoja (Tartu Ü. ASK) tulemusega 4:41.29.

Heitealadel näitas ülemvõimu Manfred Männama (Audentese SK), kes võidutses poiste kettaheites (53.29), kuulitõukes (15.62) ning teisel päeval lisas kolmanda kulla vasaraheites tulemusega 59.08.

Rapla jooksuklubi sportlane Kevin Jõesoo võitis esimesel võistluspäeval meistritiitli 2000 m distantsil (6.01.53), teisel päeval lisas hõbedase tasu 800 m jooksus (2:07.49).

Rae kergejõustiku sportlane Hege-Lee Pielberg võidutses 400 m ajaga 59.17ga Teisel päeval krooniti neiu meistriks veel ka 300 m tõkkejooksus, võites jooksu silmapaistva aja 45.54ga.

Audentese spordiklubi neiu Mirtel Kaar viis koju kogu medalikomplekti. Klaarile ei leidnud vastast U16 vanuseklassi 200 m distantsil (25.91) ning kaugushüppesektoris (5.65). Kõrgushüppes näitas neiu 1.68ga hõbemedali väärilist tulemust ning pronksise autasu viis pealinlane koju 100 m sprindis (12.56)

3 individuaalset medalit võitis U16 tüdrukute vanusegrupis Sandra Rumask (KJK Lõunalõvi). Rumask krooniti Eesti meistriks 100 m jooksus, poodiumi teisel astus neiu 100 m tõkkejooksus ajaga 12.42ga ning kaugushüppes, neljandas hüppevoorus kirja saadud 5.50ga.

Keskmaadistantsidel tegi U16 vanusklassides kuldse duubli Viola Hambidge (SK Altius). Hambidge triumfeeris esimesel päeval 1500 m distantsil ajaga 5:05.88. Teisel päeval lisas kuldmedali sama distantsi takistustega trassil, kus võiduajaks märgiti 5:39.25.