Rahvusvahelisel mitmevõistlusel võtavad mõõtu kümne riigi sportlased

7.-8. veebruaril Tallinnas Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimuval Rahvusvahelisel mitmevõistlusel osalevad kümne riigi sportlased. Lisaks Eesti mitmevõistlejatele asuvad võistlustulle USA, Brasiilia, Austria, Soome, Norra, Venemaa, Läti, Belgia ja Poola mitmevõistlejad.

Eesti esinumbrid viiendat korda toimuval Rahvusvahelisel mitmevõistlusel on  Andres Raja (Võru KJK Lõunalõvi) ja Kaarel Jõeväli (Audentese SK). Tugevamatest Eesti mitmevõistlejatest on stardis veel ka Tarmo Riitmuru (KJS Sakala) ja Martin Sisas (Audentese SK). Seekordse mitmevõistluse nimekaim osaleja on ameeriklasest kahekordne kümnevõistluse maailmameister Trey Hardee, kes saabus Tallinna juba esmaspäeval. Lisaks Eesti mitmevõistlejatele pakuvad talle konkurentsi brasiillane Carlos Eduardo Chinin, kelle kümnevõistluse rekord on eelmisest aastast pärinev 8393 punkti, noor Venemaa mitmevõistleja Artyom Lukyanenko, kes 2012. a sise-MMil Istanbulis võitis pronksmedali, U23 vanuseklassi Euroopa meister 2011. aastast Thomas Van der Plaetsen ja 2012. a Rahvusvahelise mitmevõistluse võitnud austerlane Dominik Distelberger.

Nimekaim viievõistleja saabub Poolast – Eesti kergejõustikuhuvilisele hästi tuntud Karolina Tyminska, kes võitis sel suvel Tallinnas toimunud Euroopa mitmevõistluse karikavõistluste superliigal individuaalse esikoha. Lisaks tulevad Tallinna võistlema kahekordne Rahvusvahelise mitmevõistluse võitja ja 2012. a Helsingi EM-i hõbe lätlanna Laura Ikauniece, venelanna Aleksandra Butvina, Ida Marcussen Norrast, Vanessa Spinola Brasiiliast. Laupäeval võistlustulle asuvatest eestlannadest on parima isikliku rekordiga Terje Kaunissaar (KJK ViKe) ja Kristella Jurkatamm (Audentese SK).

Võistlusele registreeritud sportlaste nimekiri on üleval võistluste kodulehel – http://tallinn2014.org/ee/meediale/nimekirjad.html

Nii mõnegi Tallinnas osaleva mitmevõistleja eesmärgiks on pääs märtsi alguses toimuvale Sopoti sise-MMile. Sinna kvalifitseerumiseks on vajalik 17. veebruari seisuga kuuluda sisehooaja maailma edetabelis kolme parema hulka. 

Võistlused algavad reedel kl 14 ning laupäeval kl 12.
Mehed-seitsmevõistlejad on stardis mõlemal päeval, naiste viievõistlus toimub laupäeval.
Detailse ajakavaga saab tutvuda võistluste kodulehel – http://tallinn2014.org/ee/kulastajad/ajakava.html

Piletid on saadaval alates tund enne võistluste algust kohapeal. Ühe päeva pilet täiskasvanutele maksab 4 EUR, õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 2 EUR ning alla 8-aastased lapsed, ajateenijad ning puudega inimesed koos saatjaga pääsevad võistlusi vaatama tasuta.

Rahvusvahelist mitmevõistlust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio Kuku.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST