Rahvusvahelise mitmevõistluse võitis Skotheim, Uibole teine koht

Nädalavahetusel Tallinnas toimunud Rahvusvahelise mitmevõistluse võitjaks tuli Sander Aae Skotheim, kes edestas Maicel Uibot ja Edgaras Benkunskast. Naiste viievõistluse võitis Adrianna Sułek maailma hooaja edetabli tipptulemusega.

Teist võistluspäeva alustas liidrikohalt norrakas Skotheim, kes läbis 60 m tõkkejooksu ajaga 8.24, ületas teivashüppes kõrguse 4.83 ning võitis 1000 m jooksu ajaga 2:37.82. Seitsme alaga kogus ta 6255 punkti, millega teenis võistluste esikoha ning püstitas uue Norra rekordi.

Maicel Uibo alustas teist päeva 60 m tõkkejooksus ajaga 8.24, teivashüppes sai ta alavõidu ületades 5.33 ning viimase ala 1000 m jooksu läbis ajaga 2:46.95. Kokkuvõttes teenis ta 6120 punkti, mis andis üldarvestuses teise koha ning Eesti meistrivõistluste arvestuses esikoha. Tegemist on Uibo karjääri paremuselt teise tulemusega ning tema esimese Eesti meistritiitliga seitsmevõistluses.

Kolmanda koha teenis uue Leedu rekordiga Edgaras Benkunskas, kes kogus 5937 punkti. 60 m tõkkeid läbis ta ajaga 8.16, teivashüppes sai kirja tulemuse 4.83 ning 1000 m jooksu ajaks märgiti 2:47.54.

1. Sander Aae Skotheim (6255 p) – 7.00, 7.73, 14.48, 2.15, 8.24, 4.83, 2:37.82
  2. Maicel Uibo (6120 p) – 7.21, 7.16, 14.87, 2.15, 8.24, 5.33, 2:46.95
  3. Edgaras Benkunskas (5937 p) – 7.07, 7.03, 14.83, 2.09, 8.16, 4.83, 2.47.54

Napilt jäi rahvusvahelises arvestuses poodiumilt välja Risto Lillemets (KJK Saare) 5915 punktiga. Eesti meistrivõistluste arvestuses teenis ta selle tulemusega hõbemedali.

Eesti meistrivõistluste pronksmedali teenis Rasmus Roosleht (Tallinna SS Kalev) 5671 punktiga, mis üldarvestus andis seitsmenda koha.

Eesti meistrivõistluste esikolmik seitsmevõistluses | Foto: Marko Mumm/EKJL
  1. Maicel Uibo (6120 p) – 7.21, 7.16, 14.87, 2.15, 8.24, 5.33, 2:46.95
  2. Risto Lillemets (5915 p) – 7.04, 6.86, 13.47, 2.03, 8.10, 4.93, 2:38.98
  3. Rasmus Roosleht (5671 p) – 7.05, 6.92, 14.83, 1.94, 8.27, 4.63, 2:49.66

Naiste viievõistluse võitis poolatar Adrianna Sułek 4702 punktiga, mis tähistab uut maailma hooaja edetabeli tipptulemust. See oli Sułeki jaoks kolmas järjestikune võit Tallinnas. Teiseks tuli soomlanna Saga Vanninen 4541 punktiga ning kolmanda koha sai kõigest 16-aastane Jana Koščak, kes püstitas 4432 punktiga uue Horvaatia rekordi ja U18 vanuseklassi maailma kõigi aegade tipptulemuse.

1. Adrianna Sułek (4702 p) – 8.38, 1.82, 13.49, 6.50, 2:15.34
  2. Saga Vanninen (4541 p) – 8.33, 1.70, 15.56, 6.24, 2:21.08
  3. Jana Koščak (4432 p) – 8.21, 1.82, 11.40, 6.34, 2:23.97

Eesti meistriks tuli Katre Sofia Palm (Audentese SK) 4193 punktiga, mis üldarvestus andis viienda koha. Eesti meistrivõistluste hõbemedali teenis Liisa-Maria Lusti (Audentese SK) 4041 punktiga ning pronksmedali sai kaela Laura Lokotar (KJK Kose 2000) 3891 punktiga.

Eesti meistrivõistluste esikolmik viievõistluses | Foto: Marko Mumm/EKJL
  1. Katre Sofia Palm (4193 p) – 8.49, 1.73, 13.26, 6.05, 2:31.57
  2. Liisa-Maria Lusti (4041 p) – 8.62, 1.79, 10.62, 6.10, 2:34.83
  3. Laura Lokotar (3891 p) – 8.81, 1.70, 11.34, 5.75, 2:29.93

Eesti meistrid selgusid ka U23 vanuseklassis. Seitsmevõistluses tuli Eesti meistriks Rasmus Roosleht (5671 p), teise koha sai David Jaanson (SK Leksi 44, 5095 p) ja kolmas oli Igor Andrejev (Audentese SK, 4947 p).

Naiste U23 vanuseklassis tuli viievõistluse Eesti meistriks Laura Lokotar (3891 p) ning hõbemedali teenis Maiken Lipp (Audentese SK, 3110 p).