Rahvusvahelise mitmevõistluse võitis Eesti kõigi aegade viienda tulemusega Hans-Christian Hausenberg

Lasnamäe kergejõustikuhallis toinunud rahvusvahelise mitmevõistluse võitis 6143 punktiga Hans Christian Hausenberg. Naiste mitmevõistluse võitu kaitse poolatar Adrianna Sulek, Eesti meistriks viievõistluses krooniti Katre Sofia Palm.

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel mitmevõistlusel kogus Hans-Christian Hausenberg 6143 punkti ning parandas oma isiklikku rekordit enam kui 300 punktiga (5804). Harry Lembergi hoolealuselt Eesti kõigi aegade viies tulemus ning selle nädalavahetuse resultaadiga tõusis maailma hooaja neljandaks.

Vorm oli hea, terav, selle pealt tegin tulemused ära. Pluss vaimne pool aitas kaasa. Tegin kõik oma ära ja sain kokku ilusa summa.

Hans-Christian Hausenberg

Avapäeval kaugushüppes isikliku rekordi püstitanud Hausenberg nihutas teise päeva alustuseks tippmarki ka tõkkejooksus, kui läbis 60 meetrit ajaga 7.96. Teivashüppes sai Tartu SS Kalev sportlane oma algkõrgusest 4.82 üle esimesel katsel, kõrguse 5.02 alistas ta kolmandal katsel. Järgmiks ületas noormees 5.12 ning rahva publiku toetusel ka 5.22. 1000 m jooksus finišeeris Hausenberg ajaga 2:58.45.

Rahvusvahelise mõõduvõtu kui ka Eesti meistrivõistluste arvestuses lõpetas teisena möödunud aasta võitja Risto Lillemets (KJK Saare). Noormees kogus vigastuste kiuste 6006 punkti. Pjedestaali kolmandale astmele tõusis tugeva 1000 m jooksuga Lillemetsa treeningpartner Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport). Enne nädalavahetust kõhuviirusega võidelnud Art Arvisto õpilane kogus seitsme alaga 5804 silma

• Hans-Christian Hausenberg: 6.85, 7.92, 14.04, 1.98, 7.96, 5.22, 2:58.45.
  • Risto Lillemets: 6.93, 7.13, 14.13, 2.01, 8.04, 4.92, 2:42.41)
  • Taavi Tšernjavski: 7.11, 7.28, 14.40, 1.89, 8.12, 4.82, 2:42.17

Rahvusvahelisel mitmevõistlusel lõpetas neljandana Portugali atleet Abdel Kader Larrinaga (4392 punkti), kes võttis alavõidu 60m tõkkejoosus 7.82-ga. Viiendana lõpetas Poola mitmevõistleja Rafal Horbowicz (5556p) ja esikuuiku lõpetas leedulane Edgaras Benkunskas (5531p).

Maicel Uibo, kes avapäeva lõpetas teisel kohal, alustas teist päeva 8.34-ga 60m tõkkejooksus. Viie ala järel oli noormehel koos 4307 punkti, kuid teivashüppes ei suutnud ta kolmel katsel algkõrgust 5.02 ületada.

Tasavägise naiste viievõistluse võitis poolatar Adrianna Sulek, kes edestas teiseks tulnud britt Holly Millsi vaid ühe punktiga! Sulekile rahvusvaheliselt mitmevõistluselt teine triumf jäjest. Võidutulemus 4598 punkti tähistab ka neiu uut isiklikku rekordit ning mailma hooaja tippmarki. Holly Mills, kes enne 800m jooksu paiknes neljandal kohal, püstitas 2:12.54-ga uue isikliku rekordi ning saavutas kogusumma 4597 punktiga teise koha. Ukrainlanna Yulia Loban võitis 4482 punktiga kolmanda koha.

• Adrianna Sulek (Poola) – 4598 (8.41, 1.87, 12.53, 6.15, 2:14.32)
  • Holly Mills (Suurbritannia) – 4597 (8.17, 1.72, 13.10, 6.37, 2:12.54)
  • Julia Loban (Ukraina) – 4482 (8.42, 1.78, 14.75, 6.06. 2:23.07)

Naiste viievõistluses krooniti täiskasvanute kui ka U23 vanuseklassi Eesti meistriks Audentese spordiklubi esindaja Katre Sofia Palm. Hõbemedal riputati kaela Liisa-Maria Lustile (3901p, Audentese SK) ning pronksmedali võitis 3750 punktiga Margit Kalk (Tartu SS Kalev).

Rahvusvahelise mitmevõistluse raames selgitati ka Eesti mitmevõistluse meistrid U23 vanuseklassi arvestuses. Noorsooklassi meeste arvestuses võitis 5008 punktiga Andres Laide hoolealune Romet Vahter (KJK Saare), Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitis 1000m alavõidu saanud Martin Kivimaa (4029p, SK Leksi 44) ja pronksi teenis Karl-Uljas Mölder (SK Leksi 44) 2792 punktiga.