Rahvusvahelise mitmevõistluse võitis Eesti kõigi aegade seitsmenda tulemusega Risto Lillemets

Lasnamäe kergejõustikuhallis peetava rahvusvahelise mitmevõistluse võitis 6089 punktiga Risto Lillemets. Naiste viievõistluse võitis poolatar Adrianna Sulek, kolmanda koha võitis ning Eesti meistriks krooniti Katre Sofia Palm.

Kui eelmisel aastal jäi Lillemetsal 6000 punktist vaid neli silma puudu, siis tänavu aasta Art Arvisto õpilaselt uus isiklik rekord, Eesti kõigi aegade seitsmes tulemus ning selle resultaadiga maailma hooaja edetabeli liidriks!⁣

Mitmevõistluse teise päeva avaalal ehk 60 meetri tõkkejooksus näitas Lillemets aega 8.14, teivashüppes alistus 5.01 ning 1000 meetri jooksus näitas Lillemets aga eriti head minekut, joostes isikliku rekordi 2:42.15 ja võitis võistluse 6089 punktiga. Sellega tõusis ta Eesti kõigi aegade edetabelis Andrei Nazarovi järele seitsmendaks.

Lillemetsa järel sai teise koha 6010 punkti kogunud Valgevene mitmevõistleja Vitali Žuk, kes parandas seitsmevõistluse rekordit üle 200 punkti. Kolmas oli teivashüppes nulli saanud Tim Nowak 5086 silmaga. Eestlastest olid veel Martin Paakspuu (4948) viies, David Jaanson (4733) seitsmes ja Karl-Uljas Mölder (4357) kaheksas. Enne viimast ala teisel kohal olnud ja rekordigraafikut 12 punktiga edestanud Hans-Christian Hausenberg otsustas võistluse pooleli jätta.

Naiste viievõistluse võitis viimase ala eel veel liidrile 59 punktiga kaotanud poolatar Adrianna Sulek, kes kogus lõpuks 4442 punkti. Teise koha sai ukrainlanna Anastassija Mohnjuk 4393 punktiga ja kolmanda koha võitis ning Eesti meistriks krooniti Katre Sofia Palm, kes kogus 3913 punkti.

Esikümnes lõpetasid veel ka viis eestlannat: Laura Lokotar 3819 punktiga neljas, Juliana Demeštšenko 3680 punktiga kuues, Mona Linda Sikkal (3509) seitsmes, üheksas Kristin Lass (3278) ning kümnes oli Kaireen Penek (3243).

Eesti meistrivõistluste arvestuses võitis kuldmedali Risto Lillemets (KJK Saare), kergejõustiklubi Lõunalõvi esindaja Martin Paakspuu oli 4948 punktiga teine ning David Jaanson (SK Leksi 44) 4733 punktiga pronksmedalil.

Naiste viievõistluses tuli Eesti meistriks Audentese spordiklubi esindaja Katre Sofia Palm. Hõbe kuulub Laura Lokotarile (KJK Kose 2000) ning pronksmedali võitis Juliana Demeštšenko (Tallinna SS Kalev).

Rahvusvahelise mitmevõistluse raames selgitati ka Eesti mitmevõistluse meistrid U23 vanuseklassi arvestuses. Noorsooklassi meeste arvestuses tuli meistriks Karl-Uljas Mölder (4357 p), hõbemedal riputati kaela Karl-Oskar Pajusele (4269 p) ja pronks Martin Kivimaale (4173 p). Naiste U23 kulla võidab Katre Sofia Palm (3913 p), teise koha Kristin Lass (3278 p) ja pronksmedalI Leanne Siimumäe (3118 p).