Pühapäeval toimuvad talvised Eesti karikavõistlused

Foto: Marko Mumm/EKJL

Sellel pühapäeval, 28. jaanuaril toimuvad Lasnamäe Kergejõustikuhallis talvised Eesti karikavõistlused täiskasvanutele ja noortele. Starti on oodata ligi 500 sportlast 40-st klubist. Stardis on mitmed kodused tipptegijad, kuid on ka puudujaid, kes samal ajal välisvõistlustel osalevad.

Naiste 60 m tõkkesprindis on stardis möödunud aastal samal võistlusel Eesti rekordi püstitanud Kreete Verlin (SK Fortis). Praegune rekordiomanik Diana Suumann Tallinnas ei võistle, sest tema stardib laupäeval Prantsusmaal toimuval Nantes Elite Indoor Meeting võistlusel.

Meeste tõkkesprindis asub starti Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev).

Naiste 60 m distantsil teeb kaasa ka Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius). Naiste sprindi esinumber Õilme Võro kodustel karikavõistlustel kaasa ei tee, sest võistleb päev varem Poolas toimuval Orlen Cup-il. Ka meie noorte esinumber Miia Ott jääb võistlustest kõrvale, sest taastub teisipäeval Soomes saadud väikesest vigastusest.

Meeste 60 m jooksus on stardis Henri Sai (Pärnu SK Altius), Andreas Kase (KJK Järvala), Lukas Lessel (TÜASK), Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) jt. Karl Erik Nazarov seekord karikavõistlustel ei osale.

Meeste kaugushüppes on favoriidina stardis Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Nädala pärast toimuvaks Rahvusvaheliseks mitmevõistluseks valmistuv Hausenberg on üles antud ka 60 m tõkkejooksus ja teivashüppes.

Mitmevõistlejatest panevad end üksikaladel proovile ka Rasmus Roosleht (Tallinna SS Kalev), Tony Ats Tamm (Audentese SK), Kristjan Rosenberg (Tallinna SS Kalev) ja Risto Lillemets (KJK Saare).

Naiste kõrgushüppes osalevad Liisa-Maria Lusti (TÜASK) ja Valeria Smirnova (Tallinna SS Kalev). Elisabeth Pihela Tallinnas ei võistle, sest võistleb samal ajal Prantsusmaal Meeting de L’Eure võistlusel.

Naiste kuulitõukes võtavad omavahel mõõtu Berit Saar (Rakvere KJK ViKe), Kätlin Piirimäe (Koigi KJK) ja Monica Vainola (Nõmme KJK). Meeste kuulitõuke favoriit on Andri Matrov (Audentese SK).

Põnevust pakuvad kindlasti ka võistluspäeva lõpus toimuvad 4×200 m teatejooksud.

Võistluste algus pühapäeval kell 12:00.

OSALEJATE NIMEKIRI
AJAKAVA

Võistluste tulemusi saab jälgida EKJL kodulehel ja Sportity äpis (parool: 24etkv).

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST