Pühapäeval toimusid Kadrioru staadionil kergejõustiku Eesti karikavõistlused

Kodune kergejõustikuhooaeg jätkus Eesti karikavõistlustega Tallinnas. Kadrioru staadionil toimunud võistlustel näitasid häid tulemusi mitmed meie tipud ja tulevikulootused. Võistkondlikuks karikavõitjaks nii meeste kui ka naiste arvestuses tuli Audentese Spordiklubi.

Karikavõistlus juhatati sisse meeste ja naiste kolmikhüppega. Igor Syunin tuli võidukalt võistluskarussellile tagasi, saades kolmandas hüppevoorus kirja 15.86. Naiste hüppesektoris näitas pikimaid õhulende Merilyn Uudmäe (Audentese SK), kes parimal katsel hüppas 13.05.

Meeste 110 m tõkkejooksus tuli karikavõitjaks Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) uue isikliku rekordiga 14.06. Selle tulemusega tõusis Andrei Nazarovi õpilane kõigi aegade edetabelis kuuendale kohale. Teise koha sai Johannes Treiel (KJK Saare) ajaga 14.30 ning kolmanda mitmevõistleja Risto Lillemets (KJK Saare) uue isikliku rekordiga 14.32.

Diana Suumann (Tartu Ü. ASK) näitas 13.81ga kiireimat aega naiste tõketega sprindidistantsil.

Naiste 100 m jooksus näitas head minekut Ksenija Balta, tuues ajaga 11.62 karikavõidu Tallinna SS Kalevile. Oma põhialal, kaugushüppes kavatseb Balta hooaja avastardi teha kolme nädala pärast Eesti meistrivõistlustel. Meestest näitas staadionisirgel parimat aega Henri Sai (SK Altius), võidutsedes ajaga 10.89.

Meeste 200 meetri jooksus kaitses möödunud aasta karikavõitu Marek Niit ajaga 21.49. 100 meetri võitja Henri Sai kaotas talle ühe sajandikuga. Kahekordseks karikavõitjaks tuli Kreete Verlin, kes võitis 200 m jooksu ajaga 24.38 ning kaugushüppe tulemusega 6.22.

Naiste 400 m distantsil võitis ajaga 56.84 karika Helin Meier (Nõmme KJK). Meeste samal distantsil võidutses ajaga 47.98 Jaak-Heinrich Jagor (Tartu SS Kalev).

Põnev duell peeti maha naiste 400 m tõkkejooksus, kus karikavõitja tuli välja selgitada fotofiniši abil. Kiireimat aega näitas Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev) 1:00.82ga. Kolme sajandikuga kaotas talle Nõmme Spordiklubi esindaja Annika Sakkarias (1:00.85). Meeste tõketega distantsi võitis Mikk Talpsepp 1:02.89ga.

Keskmaa distantsil tulid karikavõitjateks Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ja Enari Tõnström (KJS Sakala). Meeste jooksus isikliku rekordi ja Eesti tänavuse hooaja teise tulemusega üllatanud Tõnström pani paremuse maksma viimasel 200 m, triumfeerides ajaga 3:56.46. Naiste 1500 m ei jätnud teistele sõnaõigust Kelly Nevolihhin, kes distantsi algusest kuni lõpuni jooksu juhtis ning lõpetas ajaga 4:29.14.

Meeste teivashüppe võitis Robin Nool (SK Elite Sport), ületades kõrguse 5.20. U20 vanuseklassi noormeeste teivashüppe parim oli 5.05ga Eerik Haamer (Tartu Ü. ASK). Naiste karikavõitjaks tuli individuaalvõistleja Maria Kytölä 3.60ga.

Vasaraheites tulid karikavõitjateks Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev) 64.83ga ja Adam Kelly (Audentese SK) 64.87ga.

Meeste kõrgushüppes tuli karika jagamiseks kasutusele võtta ümberhüpped. Kristjan Tafenau (KJS Sakala), Karl Lumi (Individuaalvõistleja) ja Hendrik Lillemets (KJK Saare) said kõik üle kõrgusest 2.07, kuid kõrgust 2.10 kellelgi ületada ei õnnestunud. Seejärel latile pandud 2.08 suutis ainsana üle hüpata Kristjan Tafenau. Naiste kõrgushüppe võitis 1.73ga Annika Teska (Tallinna SS Kalev). Noorte vanuseklassi karikavõitjad vastavalt Markus Anvelt (KSK Alem) 1.98ga ja Lilian Turban 1.80ga (SK Elite Sport).

Karikavõistluste üks paremaid tulemusi sündis meeste kuulitõukes. Kahel järjestikusel päeval võistelnud Jander Heil (KJS Sakala) lisas hooaja tippmargile täpselt pool meetrit, tõugates 19.25. Talvisel sisehooajal püstitatud isiklikust rekordist jäi lahutama vaid 14 sentimeetrit. 4-kilost kuulimuna tõukas naistest enim Valeria Radajeva (Audentese SK), kes sai parimal katsel kirja 13.53.

Noorte arvestuses tuli kolmekordseks karikavõitjaks Ken-Mark Minkovski (Audentese SK), kes võitis noormeeste 100 m ajaga 10.90, 200 m 21.54ga ning 4x100m teatejooksu (42.48). Võidukasse teatenelikusse kuulusid veel Kristjan Markus Eelmaa, Tony Ats Tamm ja Oliver Kruuspan.