Pühapäeval selguvad Eesti meistrid maratonis

2022. aasta Tallinna Maraton | Foto: Jarek Jõepera

Sellel pühapäeval, 10. septembril toimub Eesti suurim jooksuüritus Tallinna Maraton, mille raames selguvad maratonijooksu Eesti meistrid.

Nii tippjooksjaid kui tuhandeid harrastajaid kaasava Tallinna Maratoni kolmepäevane programm algab reedel 8. septembril viiekilomeetrise Nike Noortejooksuga, jätkub laupäeval 9. septembril 21,1 kilomeetri pikkuse poolmaratoni ja 10 km Rimi Sügisjooksuga ning lõpeb pühapäeval 10. septembril klassikalise maratonijooksuga (42,2 km). Kavas on ka Limpa lastejooks ning terve septembrikuu vältav harrastajate seas populaarsust kogunud virtuaalne Maratoni Kombo. 

Eesti osavõturohkeim rahvusvaheline spordisündmus Tallinna Maraton on Kultuuriministeeriumi, Tallinna linna, Eesti Kergejõustikuliidu ja toetajate abil esmakordselt saanud Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu eliittasemega (World Athletics Elite label) jooksuvõistluseks nii maratoni kui poolmaratoni arvestuses, mis annab Eesti parematele pikamaajooksjatele ja välisvõistlejatele võimaluse teenida kõrgeid reitingupunkte pääsuks tiitlivõistlustele.

Maratonis asub Eesti ja Tallinna meistritiitleid kaitsma Sparta Spordiseltsi esindaja Leonid Latsepov (2:14.14), kes on võtnud eesmärgiks püstitada Tallinnas isiklik rekord ja püüda võimalikult kõrgeid reitingupunkte, luues eeldused järgmisel aastal Pariisi olümpiamaratonile jõudmiseks. Tema klubikaaslane, Eesti läbi aegade üks mitmekülgsemaid pikamaajooksjaid Roman Fosti (2:10.46), jookseb 10. septembril Tallinnas oma viimase tipptasemel maratoni. Eesti meistrivõistluste poodiumikohtadele konkureerivad ka Rauno Laumets (Tartu SS Kalev), Aleksandr Kulešov (Treeningpartner), Raido Mitt (individuaalvõistleja), Janar Juhkov (Treeningpartner) ja mitmed teised.

Naiste arvestuses lähevad Eesti meistrivõistluste medaleid püüdma Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev), Mari Boikov (Treeningpartner), Maris Heinaru (Treeningpartner), Kaari Kink (individuaalvõistleja), Pille Hinn (Sparta SS), Kertu Kula (Sparta SS) ja teised.

Tänavusel Tallinna Maratonil on esindatud rekordilised 78 riiki.

Eesti meistrivõistluste osalejate nimekirjaga saab tutvuda SIIN.

Maratonile antakse start pühapäeval kell 9:00.

Kõik 2023. aasta kergejõustiku Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.

Tulemusi saab jälgida ChampionChip Eesti lehel.

Rohkem infot võistluste kodulehel.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST