President Kersti Kaljulaid tunnustab Harry Seinbergi Valgetähe V klassi teenetemärgiga

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva eel meie riigi teenetemärgid tänuks 113 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks.

“Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele,” kirjutas president Kaljulaid otsuse eessõnas.

Meistertreener (EKR 7. tase) Harry Seinberg on Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna lõpetamisest alates töötanud Tallinna Spordiseltsi Kalev kergejõustikukooli treenerina, ta on olnud tegev invasportlaste, Eesti Kurtide Spordiliidu ja Eesti paraolümpiakoondise treenerina ja Tallinna 1. Keskkooli (hilisema Gustav Adolfi Gümnaasiumi) spordiklasside treeneri ning kehalise kasvatuse õpetajana. 

Harry Seinbergi juhendamisel on silmapaistvate tulemusteni jõudnud Tarmo Valgepea, Sulev Lepik, Sirje Eichelmann, Annely Ojastu, Merike Mändsoo, Kristiina Rohtla jpt edukad Eesti kergejõustiklased. Praegu harjutavad tema käe all Rain Kask, Tanel Reismann, Mihkel Saks jt.

Harry Seinberg on kalevi auliige 1996. aastast.

(ESBL)

Vabariigi President andis teenetemärgid üle iseseisvuspäeva eel, 23. veebruaril NUKU teatris.

Palju õnne!

Foto: DELFI