President Kersti Kaljulaid sportis TV 10 Olümpiastarti etapil koos noortega

Tallinnas Kadrioru staadionil toimunud TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja 4. vabariiklikul etapil oli erikülaliseks president Kersti Kaljulaid.

President Kaljulaid tervitas kõnega noori sportlasi, nende treenereid ja õpetajaid. „Mul on väga meeldiv võimalus kohtuda mõne tulevase Euroopa meistri, maailmameistri või olümpiavõitjaga ja paljude Eesti meistritega. Alati on hea enne kuulsaks saamist tutvuda, pärast ei pääse enam ligi,“ alustas president Kaljulaid kõnet läbi huumoriprisma.

„Tegelikult pole oluline, kas keegi teist võidab midagi suurt, tähtis on, et me kõik võidame endale tervisliku tuleviku. Panen teile südamele – kutsuge endaga trenni ka palju sõpru ja võtke oma vanemad ja vanavanemad kaasa, kui jooksma või lihtsalt liikuma lähete. Soovin teile edu ja õnnitlen kõiki, kes täna võitsid ja kes teistel etappidel on võitnud ning ka kõigile neile, kes lihtsalt siin osalemas on. Palju õnne ja ilusat sporditeed!“ lisas president, kes seejärel andis üle üle sarja rekorditähekesed Katarina Verstile ja Sten Erik Iirele.

President andis üle ka Eesti Kergejõustikuliidu tänuplaadid Viljandi Jakobsoni Kooli võistkonna treenerile Ants Kuusikule 70. juubeli puhul, teenekatele treeneritele Rein Sokule ja Holger Peelile 60. juubeli puhul. Seejärel autasustas president Kaljulaid 4. etapi alade võitjaid ning tegi koos noorte sportlastega ja endise tippjooksja Maris Mägiga kaasa soojendusringi ning soojendusvõimlemise.

4. etapi erisaade on eetris 26. mai kell 19.30 ETV2 ekraanil.

4. etapi tulemusi näeb SIIN.

Sarja tulemused on üleval sarja kodulehel: www.ekjl.ee/tv10os

Lisatud foto autoriks palun märkida Marko Mumm/EKJL.

1971. aastast Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv sari on kogu maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eesti teleekraanidel. See on võistlussari, millel on oma telesaade, punktitabel, edetabel, maskott, lipp, toetajad ja fännid.

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalevi kommivabrik, toetajad Nike, Acme, Super Skypark, Sportland, Orbit, Värska Vesi, Eesti Kultuurkapital, ERR ja Eesti Olümpiakomitee.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST