Prantslane Renaud Lavillenie püstitas teivashüppes uue maailmarekordi – 6.16!

Prantsusmaa teivashüppaja Renaud Lavillenie on saanud hakkama ajalooga – üle 20 aasta vastu pidanud Sergei Bubka maailmarekord on löödud! Lavillenie hüppas Donetski sisehallis uueks maailmarekordiks 6.16, endine maailmarekord oli sentimeetri võrra madalam. Märkimisväärne on fakt, et Bubka hüppas enda maailmarekordi täpselt samas kohas.

Londoni olümpiavõitja Lavillenie püüdis maailmarekordit juba varemgi Prantsusmaa meistrivõistlustel, kuid tol korral ei suutnud ta vägiteoga hakkama saada.

Seekord suutis 27-aastane prantslane aga ennast kokku võtta ja 1993. aastast pärit maailmarekord üle hüpata. Lavillenie rõõm on seda suurem, et eelmise aasta Moskva MM-il prantslane põrus, kui sai “alles” teise koha Saksamaa Raphael Holzdeppe järel.

Lavillenie kirjutas enda Twitterisse pärast võistlust järgnevalt: “Maailmarekord! 6.16 esimesel katsel! See on uskumatu, tunnen endiselt end õhus.”

Lavillenie parim tulemus välistingimustes on 6.02, sellega jääb ta Bubka rekordile alla, kes suutis vabas õhus ületada 6.14.

Vaata rekordhüpet: