Poolmaratoni MM toimub Gydnias sügisel

29. märtsiks kavandatud poolmaratoni maailmameistrivõistlused lükati Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (World Athletics) otsusel edasi.  Uueks toimumisajaks määrati 17. oktoober.

Poolmaratoni MM-võistlustel on võimalik osa võtta ka tavalistel harrastussportlastel. Tänavustele võistlustele Poolas Gdynias oli lisaks tippjooksjatele registreerunud ka 25 000 rahvajooksjat.

Oleme veendunud, et edasilükkamise otsus võimaldab meil korraldada suur jooksufestival ja korraldada maailma parim poolmaratoni MM läbi aegade – nii rahvuskoondiste, amatöörjooksjate, nende perede kui ka kohaliku kogukonna jaoks. Meie peamine prioriteet on, et kõik asjaosalised tunneksid end turvaliselt ja naudiksid sündmust täiel rinnal, kartmata oma tervise ja turvalisusega seotud hirme.

Gydnia poolmaratoni MM-i korraldajad

Esimene poolmaratoni MM toimus 1992. a Tyneside’is Inglismaal. Kuni 2010. aastani toimus poolmaratoni MM igal aastal ning siis hakkas toimuma üle aasta ehk igal paarisaastal. Eesti jooksjad on kokku osalnud üheksal poolmaratoni MMil. Senise parima koha on saavutanud Jane Salumäe 1993. aastal Brüsselis toimunud jooksul, kui teenis ajaga 1:12.30 17. koha.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST