Poolmaratoni MM-il asub starti neli Eesti koondislast

Laupäeval, 29. märtsil Taanis Kopenhaagenis toimuvatele poolmaratoni maailmameistrivõistlustele lähetab Eesti Kergejõustikuliit 4-liikmelise koondise, kuhu kuuluvad Leila Luik, Liina Luik, Ilja Nikolajev ja Roman Fosti.

Koondise juhina Kopenhaagenisse sõitva Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade vastutava treeneri Toomas Tarmi sõnul on meie jooksjate jaoks tegemist kevadhooaja tähtsaima võistlusega: „Poolmaratoni MM on väga oluliseks verstapostiks valmistumisel suve peamiseks võistluseks – Zürichis toimuvate Euroopa meistrivõistluste maratoniks.“ Tarm lisas, et kõikidel Eesti koondislastel peaks olema reaalne joosta ka isiklik rekord.

Teist korda võistluste ajaloos toimuvad maailmameistrivõistlused koos rahvaspordiüritusega, mis tähendab, et lisaks tippsportlastele tuleb starti ka 25 000 jooksuharrastajat. Eestist on lisaks koondislastele Kopenhaageni poolmaratonil esialgsetel andmetel osalemas kuus jooksuhuvilist.

Naised stardivad poolmaratonile kl 13:30, mehed kl 13:55, samal ajal toimub ka massistart.

Esimene poolmaratoni MM toimus 1992. a Tyneside’is Inglismaal. Kuni 2010. aastani toimus poolmaratoni MM igal aastal ning siis hakkas toimuma üle aasta ehk igal paarisaastal. Eesti jooksjad on kokku osalnud seitsmel poolmaratoni MMil. Senise parima koha on saavutanud Jane Salumäe 1993. aastal Brüsselis toimunud jooksul, kui teenis ajaga 1:12.30 17. koha.

Meeste maailmarekord poolmaratonis kuulub 2010. aastast Zersenay Tadesele Eritreast ajaga 58:23 ning naistest on alates 2007. aastast rekordiomanikuks Hollandi jooksja Lornah Kiplagat ajaga 1:06.25. Maailmarekordiomanik Tadese on stardis ka tänavusel MM-il. Eesti rekordid kuuluvad poolmaratonis Pavel Loskutovi (1:03.00) ja Jane Salumäe (1:10.10) nimele.

Võistluste kodulehekülg – http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-world-half-marathon-championships

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST