Poolmaratoni Eesti meistriteks krooniti Nurme ja Patjuk

Esmakordselt toimunud Narva Linna Jooksu kiireim oli Keenia jooksja Solomon Gachoka Kagimbi. Poolmaratoni Eesti meistriks tulid Tiidrek Nurme ja Jekaterina Patjuk. Liikumisaasta 2023 Ida-Virumaa suurimast rahvaspordisündmusest sai osa ligi viis tuhat liikumisharrastajat.

Narva Linna Jooksu programm algas reede õhtul kolme kilomeetri pikkuse sportliku avarongkäiguga, kus lõi kaasa ligi kaks tuhat inimest.

Laupäeval toimunud Narva Linna Jooksu 21,1 kilomeetri pikkuse distantsi võitjaks tuli Solomon Gachoka Kagimbi Keeniast ajaga 1 tund 3 minutit ja 35 sekundit. Teise koha ja poolmaratoni Eesti meistritiitli võitis Tartu Ülikooli Akadeemilist Spordiklubi esindav Tiidrek Nurme, ajaga 1:07.00. Üldarvestuses kolmanda koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitles välja Tartu Spordiselts Kalev jooksja Rauno Laumets (1:09.29), edestades Eesti meistrivõistluse pronksmedali teeninud Jaanus Kallastet (1:10.50) klubist Treeningpartner.

Naistest oli poolmaratoni kiireim ja tuli Eesti meistriks Jekaterina Patjuk Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ajaga 1:17.03. Teise koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitis Kaisa Kukk Tartu Spordiseltsist Kalev, ajaga 1:21.20 ning kolmanda koha ja Eesti poolmaratoni meistrivõistluste pronksmedali pälvis individuaalvõistleja Kaari Kink (1:23.50).

Viiekilomeetrisel rajal olid kiireimad meestest Olavi Allase Tartu Spordiseltsist Kalev (võiduaeg 16:03) ning naistest Kateryna Fomichova (18:33).

Narva Pimeaia pargis toimunud Limpa lastejooksul lõi kaasa tuhatkond väikest jooksusõpra. Sportlik päev lõppes meeleoluka kontserdiga äsjarenoveeritud Raekoja platsil, kus rahvarohke publiku ees andis meeleoluka kontserdi Anne Veski.

Esmakordselt Narva Linna Jooksuna toimunud Ida-Virumaa arvukaima osalejaskonnaga rahvaspordisündmus pani erinevates formaatides liikuma kokku 4896 harrastajat.
Poolmaratoni raja läbis 592 jooksjat, viiekilomeetri distantsil jõudis finišisse 1164 harrastajat, avarongkäigust võttis osa 1890 inimest ning lastejooksul lõi kaasa 1250 väikest jooksusõpra.

Narva Linna Jooks oli Eesti suurima liikumissarja RIMI Linnajooksud neljas etapp.

Kõik 2023. aasta kergejõustiku Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased said kaela EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.