Poolmaratoni Eesti meistriteks krooniti Kaur Kivistik ja Jekaterina Patjuk

Laupäeval, 2. oktoobril 10. Tartu linnamaratoni raames toimunud poolmaratoni Eesti meistrivõistlustel triumfeerisid Kaur Kivistik ja Jekaterina Patjuk.

Eesti meistriks naiste poolmaratoni distantsil krooniti Harry Lembergi hoolealune Jekaterina Patjuk (TÜ ASK), kes läbis 21,1 km 1:15.50-ga. Hõbemedali ja teise koha võitis Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev), kes finišieeris ajaga 1:18.04. Pronksmedal riputati kaela Pille Hinnile (Sparta SS) ajaga 1:19.04.

“Hea vahe tekkis Kaisa ees tänu meestele, kellega koos jooksin. Ei vaadanud üle õla ja tegin ära oma töö,” sõnas võidunaine Patjuk peale jooksu.

Esikuuikusse mahtusid veel Maris Heinaru (Treeningpartner) 1:25.17, Mirjam Vint (Treeningpartner) 1:26.36 ja Hillemi Velba (Individuaalsportlane) 1:27.05

Eesti meistrivõistlused poolmaratonis naised:
1. Jekaterina Patjuk (TÜ ASK) – 1:15.50
2. Kaisa Kukk (Tartu SS Kalev) – 1:18.04
3. Pille Hinn (Sparta SS) – 1:19.04

Meeste poolmaratonis näitas võimu takistusjooksja Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev), kes finišeerus uhkes üksinduses ajaga 1:05.31. Hõbemedali teenis Leonid Latsepov (Sparta SS) 1:06.34-ga ning pronksmedali teenis Juri Kovaljov 1:06.43-ga (Audentese SK).

“Otsustasin, et 10 kilomeetrit jooksen sõbralikult koos pundiga ja siis lähen oma teed. Võit ei tulnud minu joaks üllatusena,” tõdes poolmaratoni Eesti meister Kivistik.

Kuue hulka jõudsid veel triatleet Johannes Sikk (Tartu SS Kalev) 1:08.36, Jaanus Kallaste (Treeningpartner) 1:09.13 ja Dmitri Aristov (Treeningpartner) 1:09.21.