Podcast “Staadionijutud” | Rasmus Mägi: USA-sse mitte minemine oli mu teadlik valik, mitte ohverdus

Rasmus Mägi ja Karl Rinaldo avasaate lindistusel Manta Majas. | Foto: EKJL

Esimese eestikeelse kergejõustiku taskuhäälingusaate avaosas meenutab oma senise karjääri eredamaid hetki, räägib treeningute ülesehitusest ja vaatab tulevikule otsa Eesti kõigi aegade üks silmapaistvamaid jooksjaid, 400 meetri tõkkedistantsile keskendunud Rasmus Mägi.

“Ma ei ole kunagi valinud ühte konkreetset sportlast, kelle järgi joonduda. Ma arvan, et see on ka üsna ohtlik. Kellelgi ei maksa oma orignaalseid iseloomuomadusi ära kaotada, et lihtsalt jäljendada mõnda teist sportlast. Tegelikult on meil kõigil piisavalt originaalsust. Kedagi jäljendades võime aga kaotada just selle, mis meid aitaks läbimurdele,” rääkis tartlane uues saates.

Kuna igas saates võetakse meie kergejõustiklaste karjäär lahti erinevate märksõnade kaudu, jutustab Mägi näiteks eeskujudest rääkides loo, kuidas ta väikese kergejõustikusõbrana sakslasest OM-hõbeda Frank Busemanni süles võistlustele sõitis, kui suur pettumus oli vigastuse tõttu Londoni MM-ilt eemale jäämine ja mil moel saab isegi rasket lõigutreeningut nautida.

“Praegu on noorte puhul üsna populaarne Ameerika Ühendriikidesse minemine. Mina aga uskusin ja lootsin, et suudan endale Eestis luua paremad tingimused. See polnud ohverdus, vaid teadlik valik,” selgitas Mägi, miks ta pole kunagi välismaale õppima ega treenima läinud.

Mõlemal avasaates osalenud mehel on lapsepõlvest ette näidata pilt Namiibia jooksukuulsuse Frankie Fredericksiga. | Fotod: erakogu

Avasaate küsimusmängus puudutasime Rasmuse lapsepõlve ja TV 10 Olümpiastarti sarjas näidatud tulemusi.

Eesti kergejõustikuliidu sportlaskomisjoni kaudu ellu kutsutud saade hakkab eetris olema kolmel suvekuul iga nädala kolmapäeval. Saadet juhib Karl Rinaldo, vaheklipid loeb sisse legendaarne kohtunik Peeter Randaru.

“Staadionijutud”, 1. osa:

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST