Pippi Lotta Enok võitis U23 EM-il pronksi!

Espoos toimuvate U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste teisel päeval võitis Pippi Lotta Enok seitsmevõistluses pronksmedali 6002 punktiga.

Enok alustas võistlust isikliku rekordiga 100 m tõkkejooksus, kui sai kirja aja 14.05. Kõrgushüppes parandas ta isiklikku välirekordit ning ületas kõrguse 1.77. Kuulitõukes sai ta parimal katsel kirja tulemuse 11.94 ning avapäeva lõpetas taaskord isikliku rekordiga 200 m jooksus saades ajaks 24.01. Teise päeva avaalal kaugushüppes sai Enok keerulistes tuuleoludes kirja tulemuse 6.01. Vihma tõttu tund aega edasi lükkunud odaviskes mõõdeti Enoki parima katse tulemuseks 43.75. Võistluse lõpetas ta 800 m jooksus püstitatud uue isikliku rekordiga 2:17.26. Seitsme alaga teenis ta 6002 punkti ning tasuks pronksmedal.

U23 Euroopa meistriks krooniti soomlanna Saga Vanninen tulemusega 6317 punkti ning hõbemedali võitis hollandlanna Sofie Dokter 6256 punktiga.

Võistluste avapäeval toimunud teivashüppe kvalifikatsioonis ületas Marleen Mülla kõrguse 4.20 ning pääses edasi laupäeval toimuvale finaalvõistlusele.

Ann Marii Kivikas sai 100 m eeljooksust edasi ajaga 11.64 ning poolfinaalis kordas oma isiklikku rekordit ajaga 11.54, mis andis kokkuvõttes 15. koha.

Annika Kelly sai vasaraheite kvalifikatsioonis kirja tulemuse 57.31, mis andis 20. koha.

Eliise Anijalg sai kolmikhüppe kvalifikatsioonis 30. koha tulemusega 12.37.

Võistluste teisel päeval toimunud odaviske kvalifikatsioonis piisas Gedly Tugile vaid ühest katsest, et ületada kvalifikatsiooninorm (56.50). Tema esimese katse tulemuseks mõõdeti 59.99 ning sellega kindlustas ta omale koha pühapäevases finaalis.

110 m tõkkejooksus sai Kenro Tohter oma eeljooksus neljanda koha ajaga 14.26. Kahjuks jäi ta esimese sportlasena poolfinaalist välja. Viimasena viis edasi aeg 14.13.

Lilian Turban ületas kõrgushüppe kvalifikatsioonis kõrguse 1.77 ning jäi kahjuks esimesena finaalist välja. Finaali pääsemiseks oleks vaja olnud hüpata 1.81.

Õhtul segas võistlust tugev vihmasadu ning meeste teivashüppe kvalifikatsioon, kus pidi osalema ka Eerik Haamer lükati edasi laupäevaks.