Pika krossi Eesti meistriteks krooniti Roman Fosti ja Liina Luik

Reedel, 1. mail peetud ümber Viljandi järve jooksu võitis teist aastat järjest Roman Fosti, kes suutis enam kui 15 sekundiga edestada Keenia jooksjat Ibrahim Mukunga Wachirat.

Fosti parandas oma mullu joostud isiklikku rekordi 25 sekundiga ning jõudis finišisse ajaga 36.14. Viljandi järvejooksu kõigi aegade edetabelis tõstab see tulemus Fosti seitsmendale kohale. Favoriidina rajale läinud Mukunga Wachira kaotas võitjale 17 sekundiga. Kolmanda koha (ning Eesti meistrivõistluste arvestuses hõbemedali) sai Sergei Tšerepannikov, kelle aeg oli 37.57 ning kaotus võitjale üle pooleteist minuti. Eesti meistrivõistluste arvestuses võitis pronksmedali Priit Lehismets.

Koos järvejooksu võiduga ka Eesti krossijooksu meistritiitli võitnud Fosti oli rõõmus selle üle, et tal õnnestus üldvõit Eestisse jätta. 86 aasta jooksul on Viljandi järvejooksu võit Eestist välja läinud neljal korral. Kolm võitu on läinud Lätti ja üks Venemaale.

Naiste arvestuses läks võit aga Eestist välja ja selle sai venelanna Jelena Sedova, kes üldarvestuses jooksis ajaga 41.09 välja väga kõrge 24. koha.

Naiste seas sai teise koha Liina Luik ajaga 41.45 ja see andis üldkokkuvõttes 35. koha. Luik pärjati ka Eesti krossijooksumeistriks. Kolmanda koha (ja Eesti meistrivõistluste arvestuseshõbemedali) sai naiste seas mullune võitja Jekaterina Patjuk. Tema aeg oli 42.49 ning üldkokkuvõttes pälvis ta 49. koha. Eesti meistrivõistluste arvestuses võitis pronksmedali Annika Rihma.

Ümber Viljandi järve jooksul püstitati uus registreerunute rekord. Jooksule pani end kirja 3282 inimest ning kepikõnnile 695 osalejat. Mõlemad numbrid on umbes saja võrra suuremad kui mullu.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST