Piirimäe Nanjingis viies, Hausenberg finaalis tulemust kirja ei saanud

Kuulitõuke A-finaalis suutis Kert Piirimäe parandada eelvõistluse tulemust 20 cm võrra, 19.55-meetrine tõuge andis kokkuvõttes viienda koha, mis on seni eestlaste parim tulemus nendel noorte olümpiamängudel. Paduvihmas toimunud kaugushüppe A-finaalis astus Hans-Christian Hausenberg kõik neli katset üle ega saanud tulemust kirja. 

Kert Piirimäe ütles tänase finaali järel, et päris nii siiski ei läinud, nagu ta ise lootis. „Esimesel katsel tegin jalale liiga, teisel katsel käele. Siis üritasin maha rahuneda ja kindla peale tulemuse teha. See (19.21 m) andis viimaseks katseks enesekindlust juurde,“ ütles Piirimäe, kelle parim tulemus sündis neljandal katsel. Noormeeste kuulitõuke võitis poolakas Konrad Bukowiecki 23.17-ga, edestades teist kohta enam kui kahe meetriga.

Piirimäe viies koht on Eesti koondise seni parim tulemus Nanjingi mängudelt. Varasematest võistluspäevadest on Eesti sportlastel ette näidata kaks seitsmendat kohta – esimese Eesti ujujana noorte olümpiamängudel finaali pääsenud Daniel Zaitsevil 50 m liblikujumises ning jalgratturitel Mari-Liis Mõttusel ja Kärolin Varblasel jalgaratta võistkonnavõistluses. Seejuures tõi Mõttus naiskonnale kolmanda ja viienda koha punktid maastikukrossidelt ja Varblane kuuenda koha omad maantee eraldistardist sõidust.

Täna hommikul keerulistes oludes toimunud noormeeste kaugushüppe A-finaalis ei õnnestunud Hans-Christian Hausenbergil tulemust kirja saada. Kaugushüppe võitis venelane Anatoly Yapolov tulemusega 7.54 meetrit.

Kergejõustiklastest võistlesid täna veel B-finaalides Georg Kaspar Räni ja Valeria Radajeva. Räni saavutas tulemusega 67.17 vasaraheites 15 võistleja seas 12. koha, Radajeva oli kuulitõukes 13.68-ga viimane ehk 14.

Eesti kergejõustiklastest võistleb viimasena Sander Moldau esmaspäeval toimuvas teivashüppe B-finaalis kohtadele 9-16. Kvalifikatsioonis püstitas Moldau uue isikliku rekordi 4.70, mis eelvõistluses andis 16 võistleja seas 11. koha.

Noorte OM-ilt saab otseülekandeid jälgida alade kaupa Olympic TV kaudu nii veebis (http://nanjing.ovp.olympic.tv/) kui ka mobiilis (nii Android kui ka iOS seadmetel).

 Eesti Olümpiakomitee on Eesti spordi katusorganisatsioon. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu ka liikumisharrastuse kandepinda. EOK tegevust finantseeritakse suures osas ettevõtete sponsortoetuste abil. EOK sponsorid on Elion Ettevõtted, EMT, ERGO, Ilves Extra, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino Eesti, Paf Grupp, Silberauto.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST