Patjuk jooksis Valencia maratonil Eesti kõigi aegade kolmanda tulemuse

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Maratoonar Jekaterina Patjuk parandas Hispaanias Valencias peetud maratonil tublisti isiklikku rekordit, joostes Eesti kõigi aegade kolmanda tulemuse. Roman Fosti lõpetas Valencia maratoni isikliku rekordi lähedase ajaga, aga olümpianormi tal täita ei õnnestunud.

Patjuk sai ajaga 2:34.34 110. koha. Patjuki senine isiklik rekord oli kolm aastat tagasi Valencias joostud 2:36.11. Eesti rekord on 1997. aastast Jane Salumäe nimel, kes jooksis toona Torinos ajaga 2:27.04, kõigi aegade tabelis on Patjukist eespool veel ka Sirje Eichelmann, kes jooksis 1988. aastal ajaga 2:34.09.

Naiste maratoni võitis Peres Jepchirchir, kes lõpetas ajaga 2:17.16. Üldarvestuses oli keenialanna 64.

Meeste maratoni olümpianorm on 2:11.30, Fosti finišeeris Valencias ajaga 2:12.54. Tema isiklik rekord jäi napilt püsima, kui aasta tagasi samal maratonil jooksis 5 sekundit kiiremini (2:12.49). 50. koha saanud Fosti kaotas võitjale üheksa minuti ja 54 sekundiga.

Kaksikvõidu võtsid keenialased – esikoha sai ajaga 2:03.00 Evans Chebet, nelja sekundiga kaotas talle Lauwrence Cherono. Kolmandana lõpetas etiooplane Birhanu Legese, kes kaotas võitjale 16 sekundiga.

Võimas maailmarekord püstitati aga meeste poolmaratonis, kus Keenialane Kibiwott Kandie läbis distantsi 57.32-ga, ületades Geoffrey Kamworori senise margi 29 sekundiga. Maailmarekordist olid kiiremad ka kolm järgmist: 2. Rhonex Kipruto (Keenia) 57.37, 3. Jacob Kiplima (Uganda) 57.49, 4. Alexander Mutiso (Keenia) 57.49.

Naistest läks poolmaratoni debüüdil esikoht etiooplanna Genzebe Dibabale, kes sai ajaks 1:05.18.