Pärnu kergejõustikuõhtul joosti Eesti kõigi aegade teine tõkkesprindi aeg

Suvepealinnas toimunud kergejõustikuõhtu säravaima tulemuse eest hoolitses Keiso Pedriks, kes tõusis Eesti kõigi aegade teiseks tõkkesprinteriks. 26-aastane Pedriks läbis tõketega staadionisirge ajaga 13.83.

Pedriksi (Tallinna SS Kalev) varasem tippmark oli püstitatud nädal tagasi Balti võistkondlikel meistrivõistlustel (13.91), kuid eilse tulemusega möödus ta nii Andres Rajast (13.84), Rene Orumanist (13.88) kui ka treenerist Andrei Nazarovist (13.88). 110 m tõkkejooksu Eesti rekordit hoiab 2006. aastat Tarmo Jallai tulemusega 13.62.

Pedriksi järel tuli Pärnus teiseks soomlane Valtteri Kallokulju 14.17-ga ja kolmandaks 14.37-ga Johannes Treiel (KJS Saare).

Naiste 100 m tõkkejooksus võidutses Kreete Verlin uue isikliku rekordi 13.46-ga. Eesti meistrivõistlustel joostud rekordit parandas SK Fortis neiu seitsme sajandiku võrra, selle tulemusega hoiab Verlin Eesti kõigi aegade pingereas seitmendat kohta. Teisena ületas finišijoone lätlanna Marta Marska 14.04-ga ja kolmas oli Kristi Pappel (Tallinna SS Kalev) 14.46-ga

Pärnu Rannastaadionil püstitasid Eliise Anijalg, Liisa- Maria Truupõld, Triine Marie Land, Ann Marii Kivikas 4 x 100 meetri teatesprindis uue U20 vanuseklassi Eesti rekordi – 46.80. Varasem aeg 46.90, mis samuti oli joostud Pärnu Rannastaadionil, püsis rekordina 22 päeva (koosseis: Matilda Vitsut, Grette-Ly Mäesalu, Anna Maria Millend, Marit Kutman).

400 meetri tõkkejooksus näitas hooaja parimat tulemust Jaak-Heinrich Jagor (Tartu SS Kalev), kes lõpetas jooksu teisena ajaga 50.70. Lõunanaaber Maksims Sincukovs võitis jooksu 49.97-ga. Kolmandana ületas lõpujoone Mikk Talpsepp (Nõmme KJK) 59.98-ga.

Naiste tõketega staadioniringil näitas kõige nobedamat lõppu Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev) 1:00.09-ga, kes oli pool tundi tagasi võitnud 57.37-ga ka 400 m distantsi. Tõketega staadioniringil järgenesid Kleemeierile Annika Sakkarias (Nõmme KJk) 1:00.41 ja Liis Roose (TÜ ASK) 1:01.14-ga. 400 m jooksus võtsid teise ja kolmanda koha vastavalt Jekaterina Gnutova (Tallinna SS Kalev) 1:01.01-ga ja Anete Siman (SK Altius) 1:02.59-ga.

Tähti Alver (Nõmme KJK), kes kaugushüppes tänavu Eesti meistriks tulles hüppas isikliku rekordi 6.54, võidutses Pärnus tulemusega 6.41. Aet Laurik (KJK TIPP) näitas 6.20-ga paremuselt teist hüppekaart ning Merilyn Uudmäe (Audentese SK) võitis 5.96-ga kolmanda koha. Tunnike varem oli Merilyn Uudmäe naiste kolmikhüppes võidutsenud tulemusega 12.88. Johanna Soover (Audentese SK) näitas 12.36-ga hõbemedali väärilist hüpet ning kolmas oli Eliise Anijälg (Tartu SS Kalev) 12.25-ga.

Meeste kaugushüppe võitis Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) avavorus hüpatud 7.45-ga. Tanel Visnap (SK Maret Sport) oli 7.06-ga teine ja 6.66-ga oli kolmas pärnumaalane Jakob Ristimets (TÜ ASK).

Viimastel nädalatel heas hoos olnud kuulitõukaja Jander Heil (KJS Sakala) tõukas täna vihmast libedas ringis parimal katsel 19.11. 16.66-ga oli teine Karl Koha (Audentese SK) ja kolmandat tulemust näitas Enrico Hänilene (KJS Sakala) 15.16-ga.

Meeste 100 meetri sprindis oli kõige teravam tänavuse Eesti meistri Henri Saia (SK Altius) lõpp, ajaks 10.65. Järgnesid Ken-Mark Minkovski (Audentese SK) 10.74, Tanel Visnap (SK Maret Sport) 10.75. Neljandana ületas finišijoone vigastuspausilt tagasi olev Karl Erik Nazarov (Audentese SK) 10.76.

Naiste staadionisirgel näitas kõige väledamat aega 12.09 sekundiga Kristin Saua (KJK Lõunalõvi), Marit Kutman (TÜ ASK) oli 12.21-ga teine aega ning kolmas oli SK Altius sportlane Anete Siman 12.32-ga.

Kergejõustikuklubi Vike sportlasele Marleen Müllale ei leidunud vastast naiste teivashüppes. Keerulistes ilmaoludes peetud võistlusel jäi sportlase tulemuseks 3.83, Marianne Kivi (TÜ ASK) oli 3.63-ga teine ja Carlyn Pukk (SK Altius) 3.51-ga kolmas.

Meeste teivashüppe võidu viis koju Läti rekordiomanik Mareks Arents 5.11-ga, teine oli kaugushüppe võitnud Hans-Christian Hausenberg 5.01-ga ja kolmanda koha võttis leedukas Osvaldas Gedrimas 4.91-ga.

Vasaraheite võitis möödunud Doha maailmameistrivõistluste viies mees ukrainlane Myhaylo Kokhan 76.42-ga. Adam Kelly (Audentese SK) sai avavoorus heidetud 66.15-ga teise koha ja kolmas oli Niidupardi KJK esindaja Toomas Tankler 62.02-ga.

Naiste vasaraheites ei jätnud teistele sõnaõigust 64.44-ga Kati Ojaloo, Annika Emily Kelly (Audentese SK) võitis 54.10-ga teise koha ja Gertu Küttmann (Niidupargi KJK) oli kolmas tulemusega 52.78.

Meeste odaviskes triumfeeris 66.85-ga Ergo Tamm (TÜ ASK), Rasmus Roosleht (Niidupargi KJK) oli 63.21-ga teine ja kolmandat tulemust näitas 58.29-ga KJS Sakala sportlane Enrico Hänilene.

Naiste 600 grammist oda viskas kõige kaugemale soomlanna Saara Lipsanen (52.06), teine oli Mirell Luik (Audentese SK) 50.43-ga ja kolmas Marcella Liiv (TÜ ASK) 46.04-ga.

Pärnu Rannastaadionil toimunud kergejõustikuõhtu raames peetud Eesti staadionijooksusarja viimase etapina kavas olnud 800 m jooksu võitsid naistest Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ja meestest leedulane Benediktas Mickus.

Kelly Nevolihhin võidutses ajaga 2:09.43, teisena lõpetas finišijoone Nõmme KJK esindaja Helin Meier 2:10.04-ga ja kolmas oli Katrin Zaitseva (Tartu SS Kalev) 2:11.53-ga. Meeste kaks staadionirngi läbi kõige kiiremini Benediktas Mickus ajaga 1:49.84. Parima eestlasena sai Rasmus Kisel (Audentese SK9 1:50.18-ga teise koha. Kolmas oli võidumehe treeningpartner Eduardas Rimas Survilas ajaga 1:51.12.

Tüdrukute 800 m võitis Viola Hambidge (SK Altius) 2:23.51-ga ja poistest domineeris algusest lõpuni Rapla jooksuklubi noorsportlane Kevin Jõesoo 2.04.27-ga.

Kõiki tulemusi näeb jooks.ee kodulehel või Sportity mobiilirakenduse kaudu.