Pariis 2020 Euroopa meistrivõistlused on tühistatud

Pariisi 2020 EM-i korraldajad ja Prantsusmaa Kergejõustikuliit otsustas tühistada 25. Euroopa meistrivõistlused, mis toimunuks algse plaani kohaselt 25.–30. augustini Pariisis. 

Tühistamisotsuse ajendiks oli jätkuv koroonaviiruse pandeemia ja sellega seotud riskid, mida pole kontrolli alla saadud. Arvesse võeti ka Prantsuse Kergejõustikuliidu meditsiinikomisjoni hoiatust, et võistlused võivad kujutada ohtu kõikidele akrediteeritud sportlastele, taustajõududele ja pealtvaatajatele.

“Kuigi me kahetseme kergejõustiku Euroopa meistrivõistluste tühistamist, tasub korrata, et sellel raskel ajal on kõige tähtsam sportlaste, fännide, ametnike, partnerite ja teiste spordiga seotud inimeste tervis ja turvalisus. Teeme seda, mis on parim meie kergejõustikupere liikmetele ja laiemale avalikkusele”

Euroopa Kergejõustikuliidu ajutine president Dobromir Karamarinov

Välishooaeg Euroopa Kergejõustikuliidu nõukogu arutab tänavuse aasta kergejõustiku võistluskalendriga seotud küsimusi 7.-8. mail toimuval videokohtumisel.

Eesti kergejõustikuliidu presidendi Erich Teigamägi sõnul on kahju, et tänavu ühtegi suuremat kergejõustiku tiitlivõistlust läbi ei viida, sarnase hoobi on kogu maailmas levinud viirus andnud mitmete spordialade tiitlivõistluste toimumisele.


“Eesti kergejõustikuliidu võistluskalendris on maikuu võistlused “edasi lükatud” staatuses. Loodan, et saame lähinädalatel otsustada, kas suve teises pooles on võimalik olulised suvehooaja võistlused siiski läbi viia.”

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi

Pariisi kergejõustiku EM-ile soetatud piletid ostetakse korraldajate poolt tagasi. Tagasimaksest teatatakse veebisaidil www.athle2020.paris

Euroopa Kergejõustikuliidu pressiteade Pariisi EM-i tühistamisest

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST