Olümpiavõitja Gerd Kanteri edukas karjäär sai väärika punkti Kadriorus

Täna pani pikale ja edukale sportlaskarjäärile punkti olümpiavõitja Gerd Kanter, kes astus Kadrioru staadionil viimast korda rahvusvahelisel tasemel kodupubliku ette.

“Gerd Kanteri viimane vaatus” tõi Kadrioru staadionile kogu maailma kettaheiteparemiku, kes eestlasest olümpiavõitja auks vägeva etenduse korraldasid.

11 tiitlivõistluse medalit võitnud Kanter sai parimal katsel kirja 60.22, mis andis talle individuaalselt 6. koha. Kõige pikema heite tegi rootslane Daniel Stahl, kes heitis 64.91. 2. koha sai leedulane Andrius Gudžius 64.89ga ja kolmas oli jamaikalane Fedrick Dacres 64.76ga. Seejuures jõudis Gudžius staadionile alles võistluse viimase vooru ajal, tulles jooksujalu otse lennujaamast, sest tema lend hilines. Ent sõbralikud konkurendid lubasid tal oma katsed hiljem ära teha ja valitsev maailmameister pakkus publikule ilusaid kettakaari.

Meeskondlikus arvestuses läks võit maailma võistkonnale, kuhu kuulusid jamaikalane Fedrick Dacres ja norralane Ola Stunes Isene. Nemad heitsid kahe peale 124.22 meetrit. Rootsi meeskond (Simon Pettersson ja Daniel Stahl) sai 123.95 meetriga teise koha ja Euroopa meeskond (Andrius Gudžius ja itaallane Hannes Kirchler) oli kolmas 123.66 meetriga. Poola (Piotr Malachowski ja Robert Urbanek) oli neljas (120.72) ja Eesti koondis (Gerd Kanter ja Martin Kupper) viies 120.68 meetriga. Viimaseks platseerus Saksamaa (Daniel Jasinski ja Martin Wierig) 115.07 meetriga.

“Viimasel katsel juba ringi minnes oli selge, et see on kuidagi hoopis teistsugune katse. Ennast tehnikale keskenduma sundida oli päris keeruline. Selline omamoodi võistlus. Aga mul on hea meel, et kõik minu head sõbrad ja võistluskaaslased on siis täna rivis ja väga palju ka publikut. Igati emotsionaalne õhtu minu jaoks,” kommenteeris Kanter vahetult pärast viimast heidet. 

Eesti Kergejõustikuliit tänab Gerdi südamest kõigi nende rõõmu- ja emotsioonirohkete aastate eest!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST