Olümpiavõitja Gerd Kanter võtab mõõtu maratonis

VIDEO: Tallinn Maraton
Foto: Tallinna Maraton

Kaksteist aastat tagasi olümpiavõitjaks tulnud Gerd Kanter püstitas endale järgmiseks sportlikuks eesmärgiks läbida tänavu septembris maraton.

Täna, täpselt kaksteist aastat tagasi, 19. augustil 2008, võitis Gerd Kanter Pekingi olümpiamängudel kettaheites kuldmedali. Kahe aasta eest tippspordist loobunud mees püstitas olümpiavõidu aastapäeval endale uue sportliku eesmärgi, lubades tänavuse Tallinna Maratoni raames läbida 42,195 kilomeetri pikkuse maratonidistantsi.

“Mulle meeldib endale väljakutseid esitada ning müüte murda. Laialt on levinud arvamus, et suured tugevad mehed reeglina ei jõua joosta ega viitsi kuigi pikalt liikuda. Vastupidavus on nii iga spordiala kui kogu elutegevuse üks olulisemaid alustalasid, mida on võimalik arendada terve elu jooksul. Põhjaladumiseks, motivatsiooniks ning tervisekilomeetrite kogumiseks on korraldajate poolt väljapakutud “maratoni kombo” idee suurepärane võimalus igaühele. Tänavust aastat iseloomustav Tallinna Maratoni vastutustundlik üleskutse, “Seekord liigume eraldi, aga siiski koos!”,  liigutas mind samuti. Nii otsustasingi osaleda ja läbida septembrikuus 42,2 kilomeetrit. Olümpiavõitjana saan olla eeskujuks ja innustada inimesi tervislikult liikuma. Septembris on kõigil võimalik minuga koos Tallinna Maratoni virtuaaljooksul osaleda ja mulle ära teha. Seda iga päev ei juhtu ja võimalust tuleb kasutada.” lausus olümpiavõitja Gerd Kanter, kutsudes inimesi Eesti suurimast virtuaaljooksust osa võtma.

1.-30. septembrini toimuva Tallinna Maratoni virtuaaljooksu populaarseim distants kombineeritud maraton, ehk “maratoni kombo”, on jõukohane igale jooksusõbrale ja liikumisharrastajale. Täispikk maratonidistants tuleb septembrikuu jooksul läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Ühekorraga tuleb läbida minimaalselt kümnendik maratonist, ehk 4,2 kilomeetrit.  

Peale „maratoni kombo“ on kavas viie- ja kümnekilomeetrised distantsid, poolmaraton (21,1 km) ning klassikaline maratonijooks (42,2 km).

Osalema oodatakse nii neid, kel see juba traditsiooniks saanud, samuti neid, kes alles alustada plaanivad. Jõukohaseid jooksu- ja käimisdistantse leidub kõigile. Igaüks saab kehtestatud reegleid järgides enda poolt registreeritud distantsi läbida väljavalitud marsruudil omale sobival ajal septembrikuu jooksul. Pärast distantsi läbimist tuleb osalejal seda kinnitada ning oma jooksu tõestus korraldajatele virtuaalkeskkonda üles laadida. Kõigile virtuaaljooksul osalejatele saadetakse elektrooniliste kanalite kaudu e-diplom ning posti teel unikaalne medal vastavalt läbitud distantsile. 

Tallinna Maratoni medalid on sel aastal ajendatud lootuse, sihikindluse ja tahtejõu sümbolist, meie taeva heledaimast tähest Põhjanaelast.  Kõik maratonidistantsi ja „maratoni kombo“ läbijad saavad endale auhinnaks ka sümpaatse T-särgi, mille kujundamisel saadi inspiratsiooni omal ajal kuus Oscarit ja kolm Kuldgloobust pälvinud ja Ameerikas kultuuriliselt oluliste rahvusfilmide registrisse kantud südamlikust filmist „Forrest Gump“. 

Vaata ka kuulsa filmi põhjal tehtud tänavust Tallinna Maratoni iseloomustavat klippi.

Lisainfo:
Kadi Möller
Tallinna Maratoni sekretariaadijuht
5693 9393
kadi@jooks.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST