Olümpianäitus Rahvusraamatukogus!

Rahvusraamatukogu avas oma 6. korruse näitusesaalis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi rändnäituse „Tahtmine oli suur ehk eestimaine olümpiakokteil“, mis pakub uusi ja huvitavaid teadmisi meie olümpialoost. 

Spordi- ja olümpiamuuseumi teadussekretär Kalle Voolaid: “Olümpiateema pakub alati midagi uut ja huvitavat. Nii ka tänavusel olümpia-aastal. Lähenevatele Rio de Janeiro olümpiamängudele pühendatud väljapanek toob huvilisteni lugusid Eesti sportlastest ja olümpiamängudest. Tegu ei ole tavapärase ülevaatega meie sportlaste olümpiasaavutustest läbi aegade, vaid siin on püütud leida põnevaid lugusid ja värskeid vaatenurki, mis aitaksid kaasa Eesti spordiajaloo rikastamisele ning annaksid külastajatele rohkesti uut infot. Näitusel esitatavaid lugusid ühendab punase niidina arusaam, et olümpial käimine on olnud eestlaste jaoks alati eriline sündmus. Olümpiale on püritud alati: hoolimata sellestki, kui halli kivina on ees seisnud olematu sportlik tase, puuduv sportlik organisatsioon või koguni hävitatud omariiklus. Tahtmine on olnud alati suur.”

Näituse kontseptuaalne raam rajaneb tahtmisele – kõige alusele spordis. Eesti sportlased on kandnud läbi aegade oma hinges suurt tahtmist olümpiale pääseda, sealset atmosfääri nautida ja võidu nimel pingutada. Võimalused on olnud igal ajal erinevad, kuid tahtmine on ikka sama.

Väljapanekult leiab külastaja hulgaliselt huvitavaid, mõnusate lugudega täiendatud fotomeenutusi meie edukamatest olümpialastest, lisaks põnevaid juhtumisi Eesti olümpialoo noorpõlvest, kulgemistest Nõukogude okupatsiooni tingimusis ja taasjõudmisest sinimustvalge lipu alla.. Näha saab sportlaste ajaloolisi võistlusriideid, spordivahendeid ning -varustust, naljakaid ja kohati ootamatuid meeneid, medaleid, märke ning veel palju muudki. Näitusel on esmakordselt eksponeeritavaid esemeid. 

Näitus on avatud 10. augustist 20. septembrini Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis. Varasemalt on väljapanekut eksponeeritud Eesti Spordimuuseumis ja Pärnu Keskraamatukogus. 

 

 Vt fotosid ERR kodulehel.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST