Olümpiafestivali 5. päev: Novikov ja Väät võitsid pronksmedalid

Sloveenias Mariboris jätkuval Euroopa Noorte Olümpiafestivalil võitsid Eesti kergejõustiklased taas kaks medalit.

Esmalt sai pronksiväärilise saavutusega hakkama 16-aastane Savva Novikov, kes püstitas poiste 400 meetri tõkkejooksus isikliku rekordi 53.02. Vaid kaks kuud tõkkejooksuga tegelenud Novikov kärpis olümpiafestivali jooksul oma senisest tippmargist enam kui kaks sekundit. Kuldmedali võitis taanlane Joel Frederik Von d’Ahe ajaga 51.79, teiseks tuli ajaga 52.70 kreeklane Vladimiros Andreadis.

“Alustasin finaali hästi, olin teisel tõkkel esimene. Oli juba väike võidutunne. Hakkasin kerima, see andis nagu hübriidauto efekti – ta kogub hoogu – ja siis lõpus tulin kolmandaks. Esimesest jäi puudu, aga olen kolmanda kohaga väga rahul,” ütles Novikov. Varem on mitmekülgne sportlane keskendunud kolmikhüppele, aga nüüd näib, et suurem edu võib tulla tõkkejooksus.

Tüdrukute odaviskes võitis 17-aastane Heti Väät samuti pronksmedali. Ka tema püstitas isikliku rekordi, pärast tänast on see 54.44. Senist tippmarki parandas ta ligi kahe meetriga. Kuldmedali võitis 60.48-ga Vita Barbic (Horvaatia), teine koht läks 58.91-ga Rebecca Nelimarkkale (Soome).

“Olin väga närvis nii enne võistlust kui võistluse ajal. Ütlesin endale: “Rahu, Heti, rahu.” Tulemusega olen rahul, saanuks võib-olla isegi rohkem paugutada. Sel aastal olümpiafestivalil oli tugevam konkurents, olen medaliga väga rahul,” võttis Väät finaali kokku.

Eesti tüdrukute teatenelik (Miia Ott, Pia Lauren Matsalu, Mia Mireia Uusorg, Viola Hambidge) püstitas Väike-Rootsi teatejooksus (100+200+300+400 meetrit) Eesti rekordi ajaga 2:10.04. Paremuselt kuuenda ajaga pääsesid nad ka homsesse finaali. Eelmine Eesti rekord 2:10.50 oli püstitatud 2007. aastal.

Poiste teatenelik (Janre Jõgi, Tristan Konso, Savva Novikov, Holger Himuškin) sai 13. koha ajaga 1:55.74, mis tähistab uut U18, U20 ja U23 vanuseklassi Eesti rekordit.