Olümpiafestivali 4. päev: Karl Kristjan Pohlak võitis hõbeda, Miia Ott pronksi

Sloveenias Mariboris jätkuval Euroopa Noorte Olümpiafestivalil võitis Eesti koondis neljapäeval kaks medalit juurde ja kasvatas medaliarve nelja peale. Karl Kristjan Pohlak tuli poiste teivashüppes teiseks ja Miia Ott tüdrukute 200 meetri jooksus kolmandaks.

Eelmise aasta olümpiafestivali hõbemedalit korranud Pohlak ületas tänases võistluses 5.05, mis on tema isiklik rekord. “Seekord polnudki medal nii kindel, see tuli suurema üllatusena. Ma ei teadnud, et hõbeda sain, olin kindel, et tuli pronks. Siis tuletati meelde, et üks katse on minna, äkki läheb veel paremini,” ütles Pohlak.

“Nagu eelmiselgi aastal, on olnud vigastusi ja isegi praegu annavad mõned kohad veel tunda. Ma polnud päris kindel, kas saan ilma valuta hüpata. Kokkuvõttes olen ülimalt rahul ja elagu Eesti!” lisas ta.

Teivashüppe kulla võitis 5.10-ga Fabio Marco Fantova (Hispaania) ja pronks kuulus 5.05-ga Pavlos Kriarasele (Kreeka).

Tänavusel olümpiafestivalil 100 meetri jooksus kuldmedali võitnud Miia Ott näitas sisu ka kõrvalalal 200 meetri jooksus. Finaalis püstitas ta ajaga 24.21 U18 vanuseklassi Eesti rekordi. Kuld läks Tšehhisse, Terezie Taborska jooksis 23.61-ga võistluste rekordi. Oti ees finišeeris teisena poolatar Maja Barbara Wozniak (24.08).

“Ma ei oodanud seda üldse, aga ju siis pidi tulema!” rõõmustas Ott suurepärase jooksu järel. “Ja nagu ma kuulsin, siis Eesti rekord ka pealekauba, mida ma ka ei oodanud. Emotsioonid on lihtsalt võimsad.”

Sprinteril oli hea meel, et ta suutis ennast pärast 100 meetri kulda hästi kokku võtta. “Ümberfokusseerimine on hästi raske. Aga kõige tähtsam on ikkagi toetav tiim. Üks treener, kes meil siin kaasas on, Heiko Väät, ütles, et kuld jäi seljataha, lähme teeme midagi muud ka. Pidin mõtlema 200 meetrile ja tuli pronks. Täiesti lõpp!” rääkis Ott. Kui lühema distantsi medali pühendas ta sünnipäeva tähistanud vanaemale, siis tänase pronksi Eesti rahvale. “Ma olen need pooleldi endale ka pühendanud, aga pool võib teistele ka anda!”

Poiste kaugushüppes saavutas Janre Jõgi isikliku rekordiga 7.23 neljanda koha. Kuni viienda vooruni oli Jõgi kinni pronksmedalis, aga siis hüppas rumeenlane Cristian-Marius Popescu 7.27 ja lükkas eestlase poodiumilt välja. Kuldmedali võitis Tšehhi sportlane Petr Meindlschmid, kes lendas 3,7 m/s taganttuulega koguni 7.90. Teise koha sai prantslane James Armant Sordet 7.45-ga.

“Medalita jäämine on valus, aga arvestades, et olen kergejõustikku ainult 11 kuud teinud, peab rahul olema. Mõttes oli see võistlus juba pool aastat. Kohe, kui normi täitsin, hakkasin sellele mõtlema,” rääkis Jõgi ja lisas: “Pidasin närvipinge all väga hästi vastu, annaksin hindeks 9. Aga tehnilise poole pealt on mul veel väga palju parandada.”

Neljandaks tuli ka Viola Hambidge, kes kogus tüdrukute seitsmevõistluses isikliku rekordi 5578 punkti. Senist tippmarki parandas ta 34 punktiga. Eelmise aasta olümpiafestivalil võitis Hambidge hõbemedali, aga toona oli selleks vaja koguda 5383 punkti. Täna hüppas Hambidge kaugust 5.50, viskas oda 40.78 ja jooksis 800 meetrit ajaga 2:15.94. Teda edestasid Sarolta Maria Kriszt (Ungari, 5830 punkti), Lucia Ursina Acklin (Šveits, 5808 punkti) ja Enni Virjonen (Soome, 5633 punkti).

Tüdrukute odaviskes pääses Heti Väät paremuselt viiendana homsesse finaali, tema tulemus oli 49.95. Tüdrukute kõrgushüppe kvalifikatsioonis ületas Valeria Smirnova 1.70 ja see tagas talle koha laupäeval peetavas finaalis. Tüdrukute 100 meetri tõkkejooksus sai Pia Lauren Matsalu ajaga 14.03 12. koha. Poiste 200 meetri jooksu poolfinaalis läbis Tristan Konso distantsi ajaga 22.30 ja sai 16. koha. Tüdrukute 2000 meetri takistusjooksus lõpetas Bianka Uhtjärv 16. kohal, tema aeg oli 7:20.25. Poiste ketteheite kvalifikatsioonis sai Benjamin Rannik tulemusega 53.36 13. koha ja finaali ei pääsenud.