Olümpiafestivali 2. päev: Eesti kergejõustiklased võitsid kaks medalit

Foto: EOK

Sloveenias Mariboris jätkuval Euroopa Noorte Olümpiafestivali teisel päeval avasid kergejõustiklased Eesti koondise medaliarve.

16-aastane Miia Ott krooniti tüdrukute 100 meetri jooksus võitjaks. Finaalile ühe favoriidina vastu läinud Ott jooksis välja aja 11.80, mis kindlustas talle üpris selge vahega kuldmedali. Jooksu ajal puhus vastutuul 1,8 m/s. Teiseks tuli ajaga 11.88 itaallanna Alice Pagliarini ja kolmas oli ajaga 11.89 ungarlanna Zita Szentgyörgyi.

“Ma olen väga rahul! Ütlesin itaallannale ja rootslannale (neljandaks tulnud Olivia Lundbergile), et mul oli nii suur au nendega joosta. Olin siia tulles edetabelis nende järel kolmas ja panin endale nii suure pinge peale. Tegin vanaemale kingituse – tal on täna sünnipäev ja tema ainus soov oli, et mul läheks hästi. Ja et kui medal tuleks, siis oleks see kõige suurem soov. Ja nüüd tuli kuld!” rääkis õnnepisarates Ott.

Eelmisel aastal sai Ott olümpiafestivalil neljanda koha. “Nüüd juba teadsin, kuidas olümpiafestivali läbi viiakse. Hästi tore oli näha uusi ja vanu sõpru, kes siin kohal on. See on tõsiselt äge võistlus. Kui kellelgi noortest võimalus avaneb, siis kindlasti tulge. Ja see tiim, kes Team Estonia poolt siia saadetud on, on ka nii äge. Tõesti väärt kogemus,” sõnas ta.

Foto: EOK

Konso püstitas taas rekordi

Teine medal tuli Eestisse poiste 110 meetri tõkkejooksus, kus 15-aastane Tristan Konso võitis ajaga 13.59 pronksi. Ta parandas eeljooksus püstitatud U18 vanuseklassi Eesti rekordit 13 sajandikuga. Konsot edestasid finaalis Tšehhi sportlane Matyas Zach (13.36) ja horvaat Janko Kisak (13.39).

“Natuke ikka ootasin medalit, aga vastased olid päris tugevad,” rääkis Konso finaali järel. “Jooks läks päris hästi, aga ühte tõkkesse panin ikka põlvega sisse. Tegelikult on veel sees, aga oli hea jooks. Medal tähendab minu jaoks päris palju. Tulin siia teadmisega, et mul on võimalik poodiumile saada.”

Poiste kuulitõuke finaalis pidi Benjamin Rannik leppima üheksanda koha ja tulemusega 17.56. Eilses kvalifikatsioonis tõukas Rannik 18.35. Poiste 100 meetri jooksu poolfinaalis sai Andreas Kase kirja 10.93 ja jäi nelja sajandikuga finaalist välja. Kokkuvõttes Kasele 10. koht. Poiste 400 meetri tõkkejooksu eelringis näitas Savva Novikov 13. aega (55.56) ja finaali ei pääsenud.

Poiste kümnevõistluses sai Ron Sebastian Puiestee 6257 punktiga 11. koha. Teisel päeval läbis ta 110 meetrit tõkkeid ajaga 15.98, heitis ketast 31.94, hüppas teivast 3.90, viskas oda 44.96 ja jooksis 1500 meetrit ajaga 5:38.98.

TULEMUSED

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST