Õilme Võro püstitas Eesti meistrivõistluste avapäeval Eesti rekordi

Täna alanud talvistel Eesti meistrivõistlustel säras sprinter Õilme Võro, kes püstitas 60 m jooksus uue Eesti rekordi. Naomi Toomenurm püstitas uue Eesti noorterekordi.

Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi) näitas head minekut juba eeljooksus, kus sai kirja aga 7.32. Finaalis õnnestus tal oma aega parandada ning Eesti meistritiitli tõi talle uus Eesti rekord ajaga 7.28. Varasemat rekordit 7.29 jagasid Võro ja Ksenija Balta. 60 m jooksu hõbemedali sai Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius) ajaga 7.52 ning kolmanda koha sai Kätriin Kivimets (Tartu SS Kalev) ajaga 7.72.

Meeste 60 m jooksus krooniti Eesti meistriks Henri Sai (Pärnu SK Altius) ajaga 6.79. Talle järgnesid Tanel Visnap (Valga SK Maret-Sport) ajaga 6.80 ja Lukas Lessel (TÜASK) ajaga 6.93.

Naiste kõrgushüppe võitis Elisabeth Pihela (TÜASK), kes ületas kõrguse 1.85. Teiseks tuli Marlen Ambur (Nõmme KJK) tulemusega 1.73 ning kolmas oli Maarja-Liis Nurja (Tartu SS Kalev) tulemusega 1.65.

Meeste teivashüppe võitis uue isikliku rekordi püstitanud Karl Kristjan Pohlak (SK Elite Sport) tulemusega 5.15. Hõbemedali sai kaela Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) tulemusega 5.10. Pronksmedalit jäid jagama Andreas Trumm (TÜASK) ja Robert Kompus (SK Elite Sport), kes mõlemad ületasid kõrguse 4.90.

Meeste kuulitõukes tuli Eesti meistriks Andri Matrov (Audentese SK) uue isikliku rekordiga 16.89. Teise koha sai Fred Vali (Haapsalu KJK) tulemusega 16.20 ning kolmas oli Karl Koha (Audentese SK) tulemusega 16.16.

Naiste 1500 m jooksu võitjaks tuli Helen Bell (Sparta SS), kes läbis distantsi ajaga 4:27.52. Hõbemedali sai Naomi Toomenurm (Pärnu SK Altius), kelle tulemus 4:34.20 tähistab uut U18 ja U20 Eesti lühirajarekordit. Pronksmedali sai kaela Triin Virve (TÜASK) ajaga 4:43.56.

Meeste 1500 m jooksu kiireim oli Olavi Allase (Tartu SS Kalev) ajaga 3:55.04. Talle järgnesid Deniss Šalkauskas (Sparta SS) ajaga 3:56.15 ja Sten Sihver (TÜASK) ajaga 3:56.75.

Naiste kolmikhüppe Eesti meistriks krooniti Eliise Anijalg (Tartu SS Kalev), kelle parima katse pikkuseks mõõdeti 12.30. Teise koha sai Johanna Soover (Audentese SK) tulemusega 12.20 ning kolmas oli Anna Panenko (KJK Atleetika) tulemusega 12.12.

Meeste kolmikhüppes sai kuldmedali kaela Igor Andrejev (Tallinna Spordiakadeemia), kelle võidutulemus oli 14.35. Teine oli Franz Krull (Võru KJK Lõunalõvi) tulemusega 14.20 ning kolmas oli Sander Õunapuu (Jõgeva KJK Harta) tulemusega 14.07.

Naiste 400 m jooksus näitas kiireimat aega Marielle Kleemeier (Audentese SK), kes tuli Eesti meistriks tulemusega 56.13. Hõbemedali sai kaela Jane Roosimägi (Viljandi KJS Sakala) ajaga 57.80 ning pronksi teenis Hedi Andre (SK Elite Sport) ajaga 58.63.

Meeste 400 m jooksus tuli Eesti meistriks Lukas Lessel (TÜASK) ajaga 48.52. Talle järgnesid Kristo Mägi (KJK TIPP) ajaga 49.88 ja Romet Kivi (SK Viraaž) ajaga 50.08.

Naiste 3000 m käimise võitis Maria Ivanova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 14:49.80. Teine oli Marta Handina (KJK Atleetika) ajaga 17:04.50 ning kolmanda koha sai Arina Bugrova (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 18:13.95.

Meeste 5000 m käimise Eesti meistriks krooniti Virgo Adusoo (Bruno Junk Käimisklubi), kes läbis distantsi ajaga 23:24.24. Teiseks tuli Kirill Jegorov (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 26:52.27 ning kolmas oli Andrei Artamonov (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 27:35.68.