Odaviskajad selgitavad Heitjate seeriavõistlusel, kes sõidab Londoni OM-ile

Pühapäeval, 8. juulil toimuv Heitjate seeriavõistluse IV etapp selgitab, kes esindab Eestit Londoni OM-il meeste odaviskes. Meeste odaviskes on Londoni OM-i B-normi täitnud neli sportlast, kuid riigid saavad välja panna vaid ühe B-normi täitnud sportlase, seega selgitatakse Londonisse sõitja kahe võistluse põhjal tekkiva tulemuste pingerea järgi. Esimene võistlus oli teisipäeval Viljandis toimunud BIGBANK Kuldliiga II etapp ning lõplik paremusjärjestus selgub Heitjate seeriavõistluse IV etapil Tallinnas. Hetkel juhib pingerida Risto Mätas Viljandis visatud 79.71ga.

Stardis kõik meie parimad odaviskajad – Risto Mätas, Tanel Laanmäe, Mihkel Kukk, Marko Jänes ja Ahti Peder. Naiste odaviskes näeme sel aastal esmakordselt duelli mai lõpus tehtud operatsioonist taastuva Liina Laasma ja Raine Kuninga vahel. Meeste kuulitõukes on lubanud starti tulla enne Helsingi EMi kerge vigastuse saanud Raigo Toompuu. Põnevat pakub ka naiste kettaheide, kus teiste seas asuvad võistlustulle Eha Rünne, Kätlin Tõllasson ja Anu Teesaar. Meeste kettaheites on stardis Martin Kupper ja Priidu Niit. Ka vasaraheites teeb kaasa selle ala Eesti paremik – nii stardivad ka Maris Rõngelep ja Martin Lehemets.

Heitjate seeriavõistlusel on kavas kõik heitealad. Vasaraheitevõistlus algab kl 11 TTÜ staadionil. Teistel heitealadel selgitatakse võitjad Audentese staadionil, kus võistlus algab kl 12.30. Võistluste ajakava.

Pikkade traditsioonidega heitjate seeriavõistlus toimub juba 43. aastat. Sel aastal on kavas viis etappi, järgmine toimub 1. septembril.

Lisainfo:
Ants Kiisa
Heitealade alarühma vastutav treener
t. 56 640 851

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST